LG Yeni Dizüstülerini CES'de Tanıttı!

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  LG, Las Vegas'taki 2011 Consumer Electronics Show (CES) fuarında, üç adet yeni dizüstü bilgisayarı ilk kez kullanıcılara tanıttı. İnce dış kasası ve akıcı tarzıyla modern bir görünüme sahip LG P210, LG P420 ve LG A520, dizüstü bilgisayarlar tasarım ve teknolojide yeni bir boyut sunuyor.

  Tarza önem veren, tüketicilere kompakt ve zarif bir tasarım sunan P210 ve P420, hareket halinde bile yüksek hızda bağlanabilirlik sağlıyor. LG A250 3D eğlence tecrübesi sağlayan gelişmiş, sinema benzeri bir 3D teknolojisi (FPR) sunuyor.

  EVP ve LG Electronics PC İş Birim Başkanı J.J Lee, "LG bu ödüllü ve yenilikçi dizüstü bilgisayar portföyünü sunmaktan gurur duyuyor. LG P210 kısa bir süre önce bir İF ödülü (International Forum Design Award) kazandı; P420 ise, LG'nin eşsiz DNA tasarımıyla tüketicileriyle buluşuyor. A520 ile birlikte, 2011 dizüstü bilgisayar portföyü yeni nesil performansa sahip sağlam bir teknolojiyi de beraberinde getiriyor" dedi.

  LG'nin birinci sınıf dizüstü bilgisayarları, zarif tasarımlarının yanı sıra, diğer DLNA uyumlu cihazlarla medya içeriğini paylaşmayı kolay kılan Media Funtasia özelliği ile, kullanışlı bir multimedya deneyimi de sunuyor.</I></U>

  [​IMG]
  LG P210 ve LG P240:
  Diz üstü bilgisayarlarda ince kenarlı çerçeveyle gelen şıklık

  P210 ve P420'nin ince, kompakt ve hafif çerçevesi, sıradan kompakt dizüstü bilgisayarlara yeni bir alternatif sunuyor. Normal modellerden yüzde 40 daha ince çerçevesiyle aerodinamik bir iç tasarım sergiliyor.

  P210, ince kenarlı çerçevesiyle 12.5 inç ekranı, boydan boya yalnızca 11.6 inç gelen bir birime sığdırırken, 13.3 inç genişliğinde bir cihazda, şaşırtıcı şekilde, geniş 14 inçlik bir ekranı barındırıyor. Cam gibi net bir HD LED LCD ekranı ve televizyon standardında grafikleri dizüstü bilgisayar ekranına taşıyarak, eğlenceye eğlence katıyor.

  Sadece 1.30 kg ağırlığında ve 20.9 mm derinliğindeki P210 son derece kolay taşınabiliyor. Pürüzsüz, beyaz dış gövdesi içinde 4GB'a kadar çıkabilen belleğe sahip Intel Core i3 veya i5 Ultra Düşük Voltaj İşlemcisini barındırıyor.

  P210'un 14 inçlik versiyonu P420, 8GB'lık bellekle ve yakında çıkacak ikinci nesil Intel Core i5 işlemciyle desteklenecek. P420 aynı zamanda NVIDIA GeForce GT520M grafik kartı sayesinde, canlı bir HD ekrana sahip.

  [​IMG]
  LG A520: 3D eğlenceli yeni forvet dizüstü bilgisayar

  Dünyanın ilk Full HD FPR teknolojili dizüstü bilgisayarını takip eden LG A520, bu 3D teknolojisine sahip ikinci dizüstü bilgisayar. Film Patterned Retarder (FPR) teknolojisi, izleyicilere net 3D görüntüler sunmak üzere, gözlükler tarafından daha sonra filtrelenecek görsellerin sağ ve sol göz için ayrılmasını en iyi şekilde kullanıma imkan sağlıyor.

  Üç boyutlu oyunlara, filmlere veya grafiklere yönelik 3D gücü içinde barındıran LG A520, tam sinematik etkili, Full HD'ye yakın bir 3D deneyimi, ikinci nesil bir Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce GT540M grafik kartı sunuyor. Dizüstü bilgisayar ayrıca, Blu-ray banttan çalma, Bluetooth 3.0+HS ve HDMI özellikleri sayesinde üç boyutlu eğlenceyi daha da eğlenceli kılıyor. Mat alüminyum detaylı A520'nin ayrıca cazip koyu mor veya şarap kırmızısı renkleri de mevcut.

  LG bu dizüstü bilgisayar serisini 2011'in ilk yarısında bütün dünyada piyasaya çıkarmayı planlıyor.

  Bilgi için: LG
  Telefon: (212) 222 61 44
   


Sayfayı Paylaş