LG Çerçevesiz LED TV

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve pult tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  LG Electronics teknoloji ve tasarımda sınırın ötesine geçen yeni ev eğlence ürünlerini duyurdu. LG’nin tek parça cam yüzeyden oluşmuş gibi görünen yeni çerçevesiz TV modellerine bakıldığında firmanın bu seneki teması olan “LIVE Borderless” (Sınırsız YAŞA) konsepti hemen dikkati çekiyor. LG’nin yeni TV modellerinde ekran ile ekranı çerçeveleyen kasa arasındaki alanın tamamen kaldırılmış olması dikkat çekiyor. LG’nin yeni LG SL8000 ve LG SL9000 televizyon modelleri modern tasarım ile teknolojik yenilikleri bir arada sunuyor. Borderless LG SL9000 LED TV çerçevesiz televizyon ekran yüzeyi kadar pürüzsüz bir görüntü kalitesi sunuyor.

  Ev eğlence sistemlerinde bir numaralı üretici firma olmayı istiyoruz,” diyen LG EV Eğlence Sistemleri başkanı ve CEO’su Simon Kang sözlerine şöyle devam etti: “Bunu gerçekleştirebilmek adına müşterilerimizin görüşlerini dikkatle dinledik ve ürün geliştirmeye büyük ağırlık verdik. IFA 2009 Fuarı’nda sergilediğimiz ve yeni standartlar getiren yeni çerçevesiz televizyon modellerimiz bu başarımızın bir sembolüdür. Piyasada mevcut tüm modellerden daha iyi bir görünüme sahip olan yeni TV’lerimizin sundukları görüntü deneyiminin eşi ve benzeri bulunmuyor.

  LG bu yeni süper ince ve düz ekran televizyonların tasarımında Injection Compression Molding tekniğinden yararlanmış. Bu teknik sayesinde son derece ince ve cam benzeri kesintisiz ve pürüzsüz bir ekran elde ediliyor. Özel film katmanları yansımayı azaltarak görüntü kalitesini arttırıyor. Görünmez hoparlör sistemleri ise yeni çerçevesiz TV setlerinin ince yapılarının ve göze hoş gelen çizgilerinin bozulmamasını sağlıyor.

  3,000,000:1 kontrasta sahip olan çerçevesiz LED TV’nin diğer özellikleri arasında Bluetooth bağlantı ile HD DivX uyumluluğu bulunuyor. SL8000 modelinin göz alıcı dış görünümünün altında Full HD 1080p SuperIPS panel yatıyor. LG’nin özel akıllı sensörü ise kullanımda enerji tasarrufu sağlıyor.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  LCD ve ardından çıkan oLED teknolojisi radyasyon yayan ve evimizde koca yer işgal eden CRt televizyonlarından kurtardı ve ölmüş televizyon sektörüne canlılık getirdi çokda iyi oldu tpx

  LG de bu sektörün önde gelen markalarından, yukardaki tv de harika ama bizim evlere girmesine daha zaman var :(
   

Sayfayı Paylaş