Levrek Cichlid/Alabalık Prenses-Champsochromis Caeru, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Levrek Cichlid/Alabalık Prenses
  Bilimsel Adı: Champsochromis Caeruleus
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Açık sularda geniş bir dağılıma sahiptir.
  Beslenme: Etobur-Kaliteli cichlid yemlerle beslenme yapılmalıdır.
  Mizaç: Agresif
  PH: 7.5-8.6
  Sıcaklık: 26C - 28C
  Su Sertliği: 5-30 dH
  Zorluk Seviyesi: 3
  En Az Akvaryum Hacmi: 350 lt
  Maksimum Boy: 45 cm
  Cinsiyet: Erkeklerde renk mavi, anal, sırt ve kuyruk yüzgeci kırmızı renklidir.Mavi hakim vücut üzerinde, turumcumsu bir gölgelik mevcuttur.Dişiler gri renklidir.Erkeklerin sırt yüzgeçleri dişilere oranla daha büyüktür.
  Bakım: Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Akvaryumlarda çok aktif bir balık olduğundan, toplu tanklarda, diğer ağır yüzen balıkları strese sokabilir.Dekarasyonun yıkılmayacak biçimde dizayn edilmesi gerekir.Balığa zarar verebilecek keskin köşeli dekorlardan kaçınılmalıdır.Akvaryumda yüzmek için bol alan bırakılmalıdır. turkeyarena.net
  Üretim: Erkek ve dişi kumda çukur kazarak yumurtaların bırakılması sağlanır.Daha sonra anne balık yumurtaları ağzında kuluökaya yatırır.Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır.2 erkeğe 6 dişi şeklinde koloni oluşturulması, üretimi kolaylaştıracaktır.Olgun bir dişi 30-40yumurtlama gerçekleştirir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
  Genel Yorum: Balık ve mbunaları avlarlar. Bundan dolayı tank arkadaşı olarak kendinden küçük balık seçilmemelidir. Üreme döneminde agresifleştikleri için akvaryumda yeterince saklanma alanı bulunmalıdır. Erkek başına enaz 3 dişi olmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş