Lepistes balığı ile yaşayan balıklar

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 14 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Lepistesle Yaşayan Balık Türlerini sıralayacak olursak;

  Melek, beta, çöpçüler, daniolar, discus, gurami, balta balığı, killifish, moli, plati, vatozlar, gökkuşağı, rasbora, kılıçkuyruk, tetralar, su bitkileri, cüce cichlidler ve hem cinsleri ile aynı akvaryumda rahatlıkla yaşarlar.

  [​IMG]

  Lepistesler diğer canlı doğuranlarla (moli, plati, kılıçkuyruk, velifera...) rahat biçimde bakılabilirler. Ama küçük bir akvaryumuz ve çok türde balığınız varsa, diğer canlı doğuranlar (özellikle kılıçkuyruk) tarafından lepisteslerin kuyrukları zedelenebilir. Bu yüzden tek tür bakarsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

  Vatoz ve çöpçülerle yaşayabilirler.Biribrlerine zararları dokunmaz. Ancak vatoz lepisteslerden kat kat büyükse -ki balığın doyması zordur- ve aç kalırsa lepisteslerinize saldırıp onları iştahla yiyebilir. Bu yalnızca arada boy farkı olunca oluşur ve küçük sayılabilecek vatozlar lepisteslere zarar vermez.

  Lepistesler asla ve asla JAPON balıkları ile beraber bakılmamalıdırlar. En sonunda lepistesleriniz japonların kuyruklarını kemirecektir. Ya da japonlar lepistesleri kovalayacaktır. Bu yüzden bir tür ölecektir ve akvaryumda lepistes ve japon asla beraber bakılmamalıdır.
   


Sayfayı Paylaş