Leonardo Da Vinci Ünlü Eserleri

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 15 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Leonardo Da Vinci'nin Ünlü Eserleri

  Leonardo Da Vinci Dünya tarihinin yetiştirdiği en büyük ressamlardan birisidir. Ölümü ardından 500 yıla yakın bir zaman geçmiş rağmen halen eserleri çok büyük ilgi görmektedir. Tam ismi Leonardo di Ser Piero da Vinci’dir. Mona Lisa, Son Akşam Yemeği ve Vitruvius Adamı en ünlü eserleridir.

  Son Akşam Yemeği:

  Leonardo Da Vinci son akşam yemeği tablosu ..Magripli Ludovico tarafından Santa Maria Delle Grazie manastırı yemekhanesi için ısmarlanmıştır. Sanatçının tamamlayabildiği birkaç resimden biridir. Daha Leonardo hayatta iken yıpranmaya başlaması, renklerin doğallıklarını kaybetmesi inanılmaz bir talihsizliktir. Bunun da nedeni Leonardo' nun salondaki rutubeti hesaplamadan değişik bir boyama tekniği uygulamasıdır. Ancak bu hali ile bile, insan dehasının büyük mucizelerinden biridir.

  [​IMG]


  Mona Lisa: İtalya, Floransa'daki Rönesans sırasında Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine resmedilmiş 16. yüzyıl yağlıboya portresidir.Şuan Paris'teki Louvre Müzesi' nde Francesco del Giocondo'nun karısı, Lisa Gherardini Portresi başlığı altında sergilenmektedir.

  [​IMG]


  Vitruvius Adamı

  [​IMG]


  Vaftizci Yahya

  [​IMG]


  Meryem ve İsa, St. Anne'le birlikte: Leonardo Da Vinci nin Meryem Çocuk İsa ve Azize Anne tablosu. .Leonardo, Floransa' da Annunziata manastırı için ısmarlanan bu resme, büyük ilgi çeken taslağını yaptıktan yıllar sonra yeniden başlamıştır. İsa' nın bir yaşlarındaki hali resme-dilmiştir: Meryem, annesi Azize Anna' nın kucağından öne doğru eğilip kuzuyu kucaklamak isteyen İsa' yı çekmeye çalışmaktadır. Azize Anna ise hafifçe doğrulmuş Meryem' e engel olmak ister gibidir. Anna İsa' nın acı çekmesine karşı olan kiliseyi temsil etmektedir.

  [​IMG]


  Beşaret

  [​IMG]


  The Lady with an Ermine

  [​IMG]


  Bacchus


  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş