Leonardo Da Vinci Özellikleri

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 13 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Leonardo di ser Piero da Vinci (15 Nisan 1452 - 2 Mayıs 1519),

  Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen, döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. En tanınmış yapıtları Mona Lisa (1503-1507) ve Son Akşam Yemeği'dir (1495-1497). Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biri kabul edilir. 2. binyılın (milenyumun) adamı seçilmiştir.

  Leonardo Da Vinci'nin Muhteşem Yetenekleri Hakkında

  Leonardo Da Vinc,i dünya tarihinin yetiştirdiği en büyük ressamlardan bir tanesidir. Keskin zekası ve yetenekleriyle küçük yaşlarda bile dikkat çekiyordu. Leonardo Da Vinci ahlaki konularda duyarlı ve ahlaklı bir kişiydi. Çocukluk yıllarında en gözde uğraşı resimdi.Babası da bunu fark edince,onu Floransa'nın en önemli atölyelerinden birine verdi. Hayatının bir dönemini vejeteryan olarak yaşamıştır. Leonardo da Vinci'nin fiziksel temastan hoşlanmadığı iddia edilir. Sigmund Freud Leonardo da Vinci’nin frijit olduğuna hükmetmiştir. Müzikle ilgileniyor ve çok iyi lir çalıyordu.

  Rönesans dönemi İtalyan mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı ve ressamıdır.

  [​IMG]

  Leonardo'nun insan vücuduna ilgisinin temelini, figür eskizleri için incelemeler oluşturur. İnsanı olabildiğince canlı ve tüm hareketleri gerçeğe en yakın şekilde çizmek için dış gözlemleri yeterli görmemiş, vücudun içini de görmek, kemiklerin, kasların ve eklemlerin birbirleriyle ilişkilerini kavramak istemiştir.
   

  Moderatör tarafından son düzenleme: 22 Kasım 2016

Sayfayı Paylaş