Lentigo Nedir, Lentigo Tedavisi

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Lentigo Nedir, Lentigo Tedavisi
  Lentigo çillerle karışan bir deri renk bozukluğu hastalığıdır. Lentigo her yaşta görülebilir. Lentigo çilden daha koyu renkli ve büyüktür. Yaz kış deride kalır. Yaz aylarında rengi koyulaşır.

  Lentigonun çeşitleri vardır. An sık görülen solar lentigodur. Karaciğer lekesi olarak da bilinir. Özellikle açık tenli kişilerde güneşe maruz kalan deri alanlarında görülür. El sırtı, yüz, omuz, sırt ve göğüs ön yüzde ortaya çıkar. Değişik boyutlarda net sınırlı kahverengi lekeler şeklindedirler. El sırtında ortaya çıkanlar yaşlılık lekeleri olarak adlandırılır. Özellikle akut güneş yanıklarından sonra, sırt, omuz ve gövdede derinin soyulmasını takiben lentigolar yaygın bir şekilde deride belirebilir. Lentigolar kansere dönüşmez. Tedavileri estetik amaçlarla yapılır.

  Lentigo Tedavisi
  Kryoterapi ( buz tedavisi)

  Lazer tedavileri
  - İntense pulsed light (IPL)
  - Pulsed dye lazer (510 nm)
  - Q- switched ruby lazer (694 nm)
  - Q- switched alexandirite lazer ( 755 nm)
  - Q- switched ND: YAG lazer (1064 nm)
  - CO2 lazer

  Lekelerin oluşması ihtimalini azaltmak için kendinizi güneşten korumanız yapabileceklerinizin en iyisidir. Güneş ışığına direk maruz kaldığınız süreyi azaltmalı ve teninizi mümkün olduğunca örten kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bu önlemlerle güneşin olumsuz etkisini büyük ölçüde bloke edebilirsiniz.

  Yaşlılık lekeleri bitkisel tedavi kürü formülü
  1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile 1 tatlı kaşığı sirke uygun bir kapta karıştırılır. Bu lentigo tedavisi kürü 5 dakika bekletilir. 5 dakika bekletilen kür pamuk yardımı ile yaşlılık lekeleri (lentigo) üzerine sürülür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaşlılık lekeleri tedavisi kürünün, yukarıdaki formüle göre hazırlanıp, 1 ay süresince, haftada 3 defa kullanılması gerektiğini belirtmektedir.

  Bu içerik yaşlılık lekeleri nasıl giderilir, lentigo tedavisi, ibrahim saraçoğlu leke tedavisi, lentigo maligna tedavisi, ibrahim saracoğlu yaşlılık lekeleri nasıl tedavi edilir, lentigo, lentigo maligna belirtileri, lentigo tedavisi nedir konularını barındırır.
   


Sayfayı Paylaş