Lekeler nasıl çıkar?

Konusu 'Pratik Bilgiler' forumundadır ve Nysa tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Lekeler nasıl çıkar?
  dogal leke çıkarma yolları
  Leke Çıkarıcı, Doğal Leke Çıkarıcı


  Sirkenin birçok faydası vardır özellikle de leke çıkarmada çok etkili..
  İşte lekeleri çıkarmak için doğal yardımcınız sirkenin yararları

  Halınızdaki lekeleri sirkeyle çıkarmak için; hafif lekeler için yarım fincan sirke içinde 2 çorba kaşığı tuzu eritin, bu suyla lekeli yeri ovalayın, kurumasını bekleyip, elektrik süpürgesiyle süpürün.

  Daha büyük ve koyu lekeler için, karışıma 2 çorba kaşığı boraks ekleyin ve aynı şekilde temizleyin.

  Leke çıkarıcı sprey hazırlamak için şişeyi 5 ölçü su ve 1 ölçü sirkeyle doldurun. İkinci bir şişeyi de 1 ölçü köpüksüz amonyak ve 5 ölçü suyla doldurun. Lekeye bu karışımı yedirin. Birkaç dakika bekleyin sonra temiz, kuru bir bezle kurutun. Leke çıkana kadar bunu tekrar edin.

  Romantik bir gecenin ışıltısı olan mumlar, ahşap mobilyalarınızda genellikle leke bırakır. Bu lekeyi çıkarırken, lekeyi yumuşatmak için fön makinesini en sıcak ayarına getirin ve kâğıt havluyla kurutabildiğiniz kadar kurutun. Sonra, eşit miktardaki su-sirke karışımına batırılmış kumaş ile ovalayın. Yumuşak ve emici bir bezle kurulayın.

  Ahşap mobilyalar üzerine bırakılan ıslak bardakların bıraktığı beyaz halkaları çıkarmak için eşit oranda sirke, zeytinyağını karıştırın ve bu karışımı yumuşak bir bezle lekeye uygulayın. Parlatmak için ise başka temiz ve yumuşak bez kullanın.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş