Leke Kremleri İçeriği

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve asliuzun tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. asliuzun Member


  Gliserinin Faydaları  [​IMG]Gliserin donduğunda sakız kıv***** gelen ve yüksek kaynama noktasına sahip olan doğal, renksiz ve yoğun bir sıvıdır. Gliserin suda ve alkolde çözünür ancak yağlarda çözünmez. Diğer taraftan birçok madde gliserinin içinde alkol ve suda çözündüğünden çok daha iyi çözünür. Yani gliserin iyi bir çözücüdür. Gliserin aynı zamanda havadaki nemi hapsetme özelliğine sahipyit. Örneğin bir şişe saf gliserinin mutfağınızda havayla temas etmesine izin verirseniz, havadaki nemi hapsedecek ve gliserinin yüzde 20 si oranında suyu içine çekecektir.Nemi hapsetme özelliği sayesinde gliserin cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Gliserinin faydaları arasında saçınızdaki nem oranını dengelemesi de bulunmaktadır. Saçınıza saf gliserin sürdüğünüzde havadaki nemi çekerek saçlarınızın nem oranını artıracaktır. Eğer kuru saçlarınız varsa saçınıza gliserin sürmeniz doğal yollardan nem oranını dengelemenize yardımcı olacaktır.

  Piyasada satılan bazı şampuan ve sabunlarda gliserin kullanılmaktadır. Gliserin oranı yüksek şampuanlar saçınıza daha faydalı olabilir. Gliserin oranı yüksek sabunlar ise cildinizi kurutmayacak aksine nemli kalmasını sağlayarak cildinizin hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

  Firmalar genellikle üst sınıf ürünlerinde gliserini kullanmaktadır. Ve gliserinin faydalarını reklamlarında satış stratejisi olarak da kullanırlar. Ve bu haklı bir stratejidir. Gliserin sabunlarda kullanılmak için yüksek maliyetli bir hammaddedir.

  Sonuç olarak gliserin saç bakımı için kullanabileceğiniz doğal saç bakım kürleriniz arasında yerini almaya hak edecek bir üründür. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, saçınız kuruyken gliserin sürmenin faydadan çok zarar getirebileceği gerçeğidir. Gliserini suyla karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ya da saçınız ıslakken bu işlemi gerçekleştirin. Aksi takdirde saçınızda varolan nemi gliserin çekerek saçınızdaki nem oranının düşmesine ve saçınızın elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir.

  B Vitamini Faydaları
  Hayvansal ve bitkisel gıdalarda bulunur. Süt ciğer yumurta ve yeşil yapraklı sebzeler ile işlenmemiş huhubat ürünlerni bunlar arasında sayılabilir.

  Yararları :Gıdalarda bulunan enerjinin açığa çıkmasını hormonların üretilmesini ağız dil ve cilt dokusunun sağlıklı kalmasını sağlamak.

  B1 VİTAMİNİ Kepekli ekmek kabuklu pirinç karaciğer böbrek balık bezelye fındık ve yumurta B1 vitamini açısından oldukça zengindir

  Yararları :Glikozu enerjiye çeviren kimyasal reaksiyonların sağlanması sinirler ve kalp için gerekli enerjinin üretilmesi.

  Eksikliği :
  Yorgunluk kaslarda güçsüzlük sinir sistemi bozukluğu.

  B2 VİTAMİNİ

  Bira mayası sebzeler balıklar meyve kuru erik buğday özünde ve az miktarda karaciğerde bulunur.

  Yararları :Enerji üretiminde görme fonksiyonlarının düzenlenmesinde yaraların iyileşmesinde yorgunluğun giderilmesinde etkilidir.

  Eksikliği :Ağız ve dudak kenarlarında yaralar yorgunluk.Alıntı Arap Kızı Kremi
   


Sayfayı Paylaş