Leica X1

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Leica X1

  [​IMG]
  Leica diyince beni bir merak sarar acaba yine neler yapmış diye,ve her çıkardığı yeni üründe benim merakımın haklı olduğu ortaya çıkar,mutlaka güzel bir yenilik koymuştur süper makinelerinin üstüne,X1 klasik görüntüsünün altında harika teknoloji barındırıyor,her ne kadar görüntü olarak hoşuma gitmesede yine mükemmelsin Leica.
  Leica yeni modeli Leica X1 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Almanya'da Leica mühendisleri tarafından tasarlanan ve üretilen yeni Leica fotoğraf makinesinin geleceğin klasiği olması amaçlanmış. Leica X1 dijital fotoğraf makinesi yüksek çözünürlüğü ve kompakt boyutları ile yeni standartlar getiriyor. 12.2 megapiksel çözünürlüğe sahip olan Leica X1 fotoğraf makinesinde dijital SLR modellerde bulunan APS-C format CMOS sensörüne yer verilmiş. Kameranı CMOS görüntü sensörüne Leica ELMARIT 1:2.8/24 mm lens eşlik ediyor. Leica X1 dijital kamera bu çarpıcı özellikleriyle profesyonel fotoğraf makineleri ile boy ölçüşebilecek bir görüntü kalitesi vaat ediyor.

  Kameranın geniş CMOS sensörünün daha fazla ışık aldığından noise seviyesinin düşük olmasını, zengin bir dinamik alan elde edilmesini ve renk tonlamalarının hassas olmasını garantiliyor. 35mm film eşdeğeri 1.5 kırpma faktörüne sahip olan sensör Leica ELMARIT 1:2.8/24mm objektifin 36mm odak uzaklığı ile üniversal bir kullanım alanı bulmasını sağlıyor.

  Leica ürün müdürü Peter Kruschewski: "Leica ELMARIT 1:2.8/24 ASPH harika optik performansıyla gerçek anlamda bir Leica objektif. Geniş açı değeri gerekli çekimlerde yeterli mesafeyi sağlarken gereken koşullarda yeterince görüntü detayı elde etmeyi de sağlıyor. Bu objektif her türlü koşul ve ortamda fotoğrafseverlerin hiçbir an'ı kaçırmamalarını sağlıyor.

  Makine 2010 yılının ilk aylarında piyasada olacak,fiyatıda çıktığı an belirlenecek.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  kasa yapısını niye klasik yapıyorlar, içi son teknoloji dışı klasik :)
   
 3. pult Well-Known Member

  Onu bende anlamış değilim,makineye ihtiyacım olsun sırf genel görüntüsünden dolayı eleyeceğim bir makine olurdu.

  Buda makinenin arka görüntüsü,ön tarafıyla laakası yok gayet modern:)
  [​IMG]

  Buda Leica X1 ile çekilmiş bir fotoğraf,mükemmel.
  [​IMG]
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  kendi klasik ama çektiği fotograf mükemmel tpx, ham görüntümü yoksa photoshop varmı fotoğrafta gerçekten hatlar çok keskin ve çok net.
   
 5. pult Well-Known Member

  Fotoğrafı taradım kesinlikle orjinal halitpx
   
 6. ot-gu Genel Sorumlu

  canonda nikonda bu netlikte güzel görüntü varmı sen daha iyi bilirsin emre
   
 7. pult Well-Known Member

  Aslında fotoğrafın güzelliği ne ile çekildiği değilde kimin çektiğiyle ilgili,tabiki canon nikon pentax ve sony ile aynı güzellikte ve dahada güzel fotoğraflar çekilebilir,ben rusyada bir fotoğrafçı tanıyorum 3 mp bir telefon kamerasıyla harikalar yaratıyordu.

  İyi fotoğraf iyi ekipman tabiki gerektirir,ama bunun yanı sıra fotoğrafı çeken kişinin bilgisinin önemi çoktur.

  Mesela şu kareyi bu makine'ile bir Ara güler çekse birde sıradan bir kullanıcı çekse,aynı şey ortaya çıkarmı acaba:)
   
 8. ot-gu Genel Sorumlu

  fotoğrafı çekende çok önemlidir tabi, hem ekipman hem çeken kalite olunca ortaya harika görüntüler çıkıyor tabi.
   
 9. pult Well-Known Member

  Fotoğrafçılıkta ışıgın önemi çok büyüktür,doğtu ışığı bulmak ve onu doğru bir biçimde kullanmak fotoğrafı ortaya çıkartır.

  Bir fotoğrafçı bir makine alınca,diğer bir fotoğrafçının ona ilk söylediği söz "ışığın bol olsun"demektir.
   
 10. ot-gu Genel Sorumlu

  bu makinede vizör yokmu, vizörle çekmek daha profosyonel oluyur sanki :)
   
 11. pult Well-Known Member

  Kompakt sınıfta bir makinedir bu makine,yeni nesil kompakt makinelerin büyük bir kısmı %90 gibi oranda vizör kullanılmıyor,yapılan araştırmalarda kompakt makine kullanıcılarının hiç vizör kullanmadığını ve bu vizörün makinede büyük bir yer kapladığını anlayan firmalar vizörsüz makine üretmeye karar vermişler,vizör kullanmak isteyen kullanıcılar ayrıca üretilen ve çok ucuza alınabilen vizörleri hemen hemen tüm üretici firmaların makineleri için ayrıca almak mümkün.

  Bu konudaki Leica X1'in üzerindeki harici vizördür.

  Örnek,bu fotoğrafta görülen harici vizör Olympus komakt makineleri içindir.
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş