Leica S2

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Leica S2

  [​IMG]

  Almanyanın fotoğraf gururu Leica yıllardır her zaman en iyisi olmayı bilen sıradan kullanıcıların pek bir bilgisi olmasada profesyonel'lerin gönlüne taht kurmuş bir markadır.
  Sıfırdan tasarlanan bu yeni Alman modeli fotoğraf makinesi diğer çoğu profesyonel dijital sistemlerin aksine çığır açacak nitelikte. Çünkü bu sistemde konvansiyonel orta format veya 35 mm platformu kullanılmamış. LEICA S2 dijital SLR fotoğraf makinesi 35 mm formatını aşan bir sensör boyutuna ve profesyonel sistemlerin sağladığı pek çok avantajlara sahip. Nefes kesen bir çözünürlük seviyesi sunan 37 megapiksellik yeni CCD görüntü sensörü birkaç sene süresince profesyonel sektörde en üst seviyeleri işgal edecek görüntüler sunuyor. Bu sistem, özellikle, piksel konusunda sensörün performansını arttıran yeni standartları getiren objektifleriyle dikkat çekiyor. Pikseller bu sistemde 35 mm bir sensöre kıyasla %56 daha geniş bir alana dağıtılmış.
  Kameranın kompakt tasarımı ve kullanışlı metal gövdesi diğer farklı üretici firmaların rekabetçi ürünlerinden daha küçük bir yapı sergiliyor. Ergonomik ve kullanımı keyif veren bu yapısıyla Leica S2 dijital fotoğraf makinesi profesyonel fotoğrafçıların favori modeli olma iddiası taşıyor.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Almanlar nasıl olduda otodaki başarılarını fotoğraf makinelerindede gösteremediler. Lecia markasını pek duymadım ama cihaz kalitali bundan sonra bu markayıda takip etmek gerek.


  [​IMG]

  bu alt kısımdaki el tutma yeri tak-çıkar mı acaba?​
   
 3. pult Well-Known Member

  SeRKaN
  Bu markayı pro.fotoğrafçılar yakından tanır ve takip eder,Leica aynı zamanda panasonic için lens üretir ve çok kalitelidir.

  O alt kısımdaki yere grip denir,gripin içinde makinenin mevcut bataryasından 2 adet vardır,aynı zamanda gripin üzerinde deklanşör butonuda vardır eli büyük kullanıcılar makineyle daha rahat çekim yapabilir.
  [​IMG]
   
 4. pult Well-Known Member

  Leica S2'yi kullanıcılar uzun zamandır bekliyor,S2 ekim ayında türkiyedede satışa sunuluyoe, Ürünün fiyatı konusunda da çeşitli görüşler vardı aslında. Yapılan tahminler aşağı yukarı doğru çıktı. Ürünün fiyatı oldukça yüksek. Geçtiğimiz gün ise firma yeni ürününü Ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunacağını açıkladı. Yeni ürünle birlikte yeni lens ve yeni aksesuarlarında kullanıcıların beğenisine sunulacak,ben almayayım alanada hayırlı olsun:).
   
 5. BaRıŞ Well-Known Member

  sen böyle dedikten sonra bizi çoktan aşar :) parası bol profosyoneller için olsa gerek.
   
 6. pult Well-Known Member

  gladyator
  Genelde studyo fotoğrafçıları kullanır,aslında çok amaçlı bir full frame makinedir,belli hayranları ve belli kullanıcıları vardır,bana hiç hitap etmiyor hem parasal yönden hem kullanım açısından.
   

Sayfayı Paylaş