Leica S2 SLR "ertelendi"

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Leica'nın yeni modeli Leica S2 SLR fotoğraf makinesinin ertelenmesiyle ilgili resmi açıklamasa bazı soruları da beraberinde getirdi. Leica İngiltere basın sözcüsünün açıklamasına göre bu gecikmenin nedeni Leica S2 DSLR fotoğraf makinesine olan beklenmedik orandaki yüksek talep ve bununla ilgili işlemler. Ancak; biz, yüksek bir fiyat etiketine sahip olan böylesine ilginç bir dijital SLR modelinin, özellikle de cihaza ait uygulama sonuçları ve teknik testleri henüz yayınlanmamışken profesyonel fotoğrafseverlere Leica S2 siparişi vermeleri için yeterli güveniş oluşturduğunu sanmıyoruz. Leica DSLR fotoğraf makinesinin ekonomik krizin ilk sinyalleri belirmeden önce Photokina 2008'de duyurulmuş olması bu konuda açıklayıcı olabilir.

  Leica'nın yeni dijital SLR fotoğraf makinesi Leica S2 gibi bir modelin gelişimi ve üretiminin büyük yatırımlar gerektirdiği gayet açık. Bu nedenle, bu modellerin geliştirilmesine yatırılan sermayelerin çok daha dikkatli şekilde kullanıldığı gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. Diğer bir deyişle, bu konuda yatırım riskine girilmediğini söyleyebiliriz. Ayrıca, son dönemdeki Leica X1 ve Leica M9 modellerinin tanıtımları da büyük yatırımlar gerektiren hamlelerdi. Leica'nın her iki modeli de çok küçük bir dijital fotoğrafçı kesimine hitap eden ürünlerdi. Ve mevcut ekonomik koşullara bakıldığında bu yatırımların karşılığının alınması kolay olacağa benzemiyor. Leica S2 dijital SLR fotoğraf makinesinin 2010 Ocak ayında piyasaya sunulup sunulmayacağını da hep birlikte bekleyip göreceğiz.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  fazla talep gelmesiyle ürünün çıkış tarihinin ertelenmesi biraz ilginç olmuş, ülkemizdeki dengesiz patronlardan olsaydı 24 saat çalıştırıp arızalı ürünlerle o an talebi karşılayıp 6 ay sonra dökülen cihazlarla koskoca marka nası yok edilir gösterselerdi laugh01
   
 3. pult Well-Known Member

  evet emil:)

  Leica bu modeli sınırlı üretecekti ama gelen yoğun talep üzerine erteleyip üretim sayısını çoğaltıp talebi öyle karşılama gibi bir düşünceye sahip herhalde.
   

Sayfayı Paylaş