Lazerle Leke Tedavisi

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi Yöntemi İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?
  Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır.

  Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından abzorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır. Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte iritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir.

  Lazerle leke tedavisi genelde çok ağrılı bir yöntem değildir. Tedavinin daha konforlu olmasını sağlamak için anestezik kremler veya buz torbası kullanılabilir. Lazerle leke tedavisi için başka bir ön hazırlığa gerek yoktur.

  Lazerle Leke Tedavisi Yöntemi İle Tedavi Edilebilen Cilt Lekeleri
  Lazerle leke tedavisi aşağıda verilmiş cilt lekesi tiplerine başarılı bir şekilde uygulanabilir:

  Kahverengi yaşlılık lekeleri
  Karacier bozukluklarından kaynaklanan cilt lekeleri
  Doğum lekeleri
  Güneş lekeleri
  Lentigolar (ör:solar lentigo, lentigo simplex)
  Seboreik keratoz
  Cafe-au-Lait Lekeleri
  Şarap lekesi
  Melasma
  Yaralanma sonucu oluşan cilt lekeleri
  Skleroterapi Sonrası oluşan cilt lekeleri
  Çiller
  Bazı ben(nevüs) tipleri – Lazerle ben tedavisi
  - Ota nevüsü
  - Ito nevüsü
  - Mavi nevüs
  - Nevüs spilüs
  - Becker nevüsü
  - Nevoselüler nevüs

  Cilt kanserleri veya cilt kanseri öncüsü lezyonlara lazer tedavisi uygulanmaz. Lezyonun klinik muayenesinde şüphe görülmesi halinde biyopsi alınır ve lezyonun cilt kanseri veya başlangıcı olmadığından emin olduktan sonra tedavi planlanır. Lazerle leke tedavisi işlemine başlamadan bu konuda uzman bir dermatoloğa muayene olmanız önerilir. Doktorunuz lezyonunuza uygun tedavi yöntemini belirleyecek ve hangi yöntemle nasıl bir sonuç alabileceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir.turkeyarena.net Uygulanacak tedavi, seans sayısı, seans aralıkları etkili bir tedavi için uzman doktorunuz tarafından kişiye özel planlanır.

  Dikkat! Leke tedavisi, cilt yenileme hatta lazer epilasyon ciddi altyapı ve uzmanlık gerektiren medikal işlemlerdir. Sağlığınızı riske atmamak için, güzellik salonlarında hiç doktora görünmeden IPL veya benzeri ışın prensipleri ile çalışan cihazlarla lekelerinize müdahale yaptırmamanız önerilir.

  Leke Tedavisi Amacıyla Kullanılan Lazer Tipleri
  Long pulse Alexandrite lazer
  Long pulse Nd Yag lazer
  Q-Switched Nd Yag lazer
  Q-Switched Alexandrite lazer
  Pulse Dye Lazer
  Er Yag lazer
  Yoğun atımlı ışık kaynakları (IPL, UPL, BBL)
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  lazerle leke tedavisi olanlar varmı, etkisi nasıl, yan etkileri varmı
   

Sayfayı Paylaş