Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

  1- İşlem sonrası işlem yerlerinde hafif bir kızarıklık, kabarıklık va kaşıntı olabilir. İşlemden sonra uyguladığımız kremler sizin rahatlığınızı sağlayacaktır ancak işlem bölgelerini kaşımamalı ve travmatize etmemelisiniz.

  2- İşlem sonrası ilk günlerde daha sık olmak üzere ortalama iki kez işlem bölgelerinize size reçete edilen nemlendirici kremi özenle kullanınız.

  3- İşlem yapılan bölgelerinizi güneş ışınlarınızdan özenle koruyun. Yüzünüz başta olmak üzere, kıyafetlerinizin örtmediği koltuk altı, kol, bikini bölgesi ve bacaklarınıza uygun faktörlü güneş koruyucunuzu yazın 4 saatte bir tekrarlamak üzere sürün. Kış aylarında da güneşten korunmaya devam etmelisiniz.

  4- Epilasyon yapılan bölgelerinde yaklaşık 24 saat deodorant, parfüm ve alkollü temizleme ürünleri kullanmayınız.

  5- İşlemden en az sekiz saat sonra ılık su ve cildinizi tahriş etmeyecek türden (bebek şampuanı vb) şampuanlar kullanarak duş alabilirsiniz.

  6- Cilt bakımı, peeling, kese yapımı, sıcak küvette banyo, hamam, sauna vb. cildinizde tahriş yapabilecek işlemler epilasyon sonrası yaklaşık 3-5 gün ertelenmelidir.

  7- Epilasyon işleminden ortalama üç hafta sonrasına kadar, plajda ya da solaryuma girerek bronzlaşmak yasaktır.

  8- İşlem sonrası ortalama 15-20. günler arasında kontrole çağrılacak ve epilasyon uygulanan bölgeye görede seans tarihiniz size belirtilecektir. Seans aralıkları ortalama olarak; yüz bölgesi için 1,5 ay, koltuk altı, kollar, genital bölge, bacaklar için de 2 aydır.

  9- Seans aralıkları kişinin hormonal, fizyolojik ve genetik yapısından etkilenen kıl kalitesine göre ortalama 3.seanstan sonra uzayarak devam eder.Epilasyondaki seans aralıkları ve sayıları kişiler arasında farklılık gösterbilir.

  10- Seans aralarında çıkan tüyleriniz için sadece jiletle temizlik yapabilirsiniz. Ağda, cımbız, ip kullanımı uygun değildir.

  11- Lazer epilasyon işleminde enderde olsa geçici, bazende kalıcı olabilecek bazı komplikasyonlar vardır (eritem-ödem, purpura, kabarcık, erezyon, hipopigmentasyon, hiperpigmentasyon, atrofik sikatriks, hipertrofik sikatriks)
   


 2. KaraMelek Well-Known Member

  lazer epilasyon yaptırırken iyi yer seçmek gerekiyor yoksa ortaya çok kötü sonuçlar çıkıyor malesef
   

Sayfayı Paylaş