Lazer Epilasyon Fiyatları

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Lazer Epilasyon Fiyatları
  Lazer epilasyon son yıllarda birçok lazer epilasyon merkezinde uygulanmaktadır. Günümüzde tıp merkezi ve hastanelerinde lazer epilasyon uygulamalarını yapmaya başladığını görmekteyiz. Lazer epilasyon fiyatları genelde seans ücreti olarak fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlar vücudun iki yanını da kapsayacak şekildedir. Lazer epilasyon fiyatlarını kampanya, indirim ya da paket fiyatları olarak tespit eden merkezlerde vardır. Lazer epilasyon fiyatlarının internet ya da yazılı basında bildirilmesi yasaklanmıştır. Bu nedenle en sağlıklı bilgiyi lazer epilasyon merkezi, hastane ya da tıp merkezlerini arayarak öğrenmeniz gerekmektedir.

  Lazer epilasyon fiyatının bütçenize uygun olması elbette önemlidir. Lazer epilasyon fiyatları için ortalama örnekler verilebilir. Örneğin koltuk altı seans fiyatı 45 TL civarında, genital bölge fiyatı 110 tl civarındadır. Birçok merkezde lazer epilasyon için fiyat benzerdir. Fakat bundan daha önemlisi alacağınız hizmetin kalitesidir. Lazer epilasyon medikal bir süreç olduğundan konunun uzmanı doktorların çalıştığı kuruluşlara başvurulması en doğru yoldur. Ayrıca merkezin bu alandaki tecrübesi de dikkat edilmesi gereken başka ve önemli bir unsurdur. Gidilen kuruluştaki alet parkı ve çeşitliliği başka ve önemlice bir unsurdur. Çünkü lazer epilasyon cihazlarının farklı tipleri bulunmaktadır. Farklı tipteki lazerler farklı etkinliklere sahiptir. Başarı oranlarını kullanılan lazer tipide önemli derecede etkilemektedir.

  Lazer epilasyon için bir başka önemli noktada lazer epilasyonun cildi yakmayacak en etkin doza kullanımıdır. Bunun içinde dermatoloji uzmanının bu alandaki tecrübesi ön plana çıkmaktadır.

  Lazer epilasyonu yasa gereği şimdilik hastane, tıp merkezleri ya da müstakil uzman doktor muayenehaneleri uygulayabileceklerdir. Bu nedenle güzellik salanlarında lazer epilasyon yaptırılması son derece sakıncalıdır.

  Bazı güzellik salonlarında bitene kadar kampanyalar yapılmaktadır. Bu bir anlamda dolandırıcılıktır. Çünkü lazer epilasyonda en iyi başarı oranları bile %90 civarındadır. Bitirme garantisi vermek etik değildir.

  Lazer epilasyon aletleri ;
  Lazer epilasyon aletleri lazer ışınlarını üreten cihazlara verilen genel addır. Profesyonel aletlerin yanında profesyonel olmayan ev kullanımı için üretilen aletlerde mevcuttur. Kuşkusuz ki profesyonel aletlerle yapılan birçok bilimsel çalışma mevcuttur. Doktorlar tarafından yönlendirilen bu sistemler genelde hastane ve kliniklerde kullanılmaktadır. Bu kliniklerde genellikle birden fazla cihaz farklı ihtiyaçlar için kullanılır. Bu aletlerle ilgili profesyonel merkezlerden daha detaylı bilgi alınması en doğru yaklaşımdır.

  Lazer epilasyon amaçlı kullanılan profesyonel cihazlar farklı markalarda olsa da temelde 3 kategoride incelenir.

  Bunlar;
  diode lazerler
  alexandrite lazerler
  nd:yag lazerlerdir

  Lazer epilasyon çeşitleri
  Lazer epilasyon aletlerinden alexandrite lazerler:
  Alexandrite lazerler 755 nm dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer tipi ülkemizde çok kullanılan lazerlerdendir. Bu lazer tipi pratikliği ve hızı nedeni ile çok tercih edilmektedir. Fakat doğru vakalarda ve lüzumsuz kullanımı sıkıntılara yol açar. Alexandrite lazerler sadece açık cilt tipinde tercih edilen lazerlerdir. Bu lazer sistemi koyu cilt tiplerinde yanıklara sebep olabilmektedir.

  Bu lazer tipi koyu ve kalın kıllarda en etkilidir. Özellikle cilt tipi açık olanlarda kullanım kolaylığı nedeni ile genital, koltuk altı, bacak bölgelerinde çok tercih edilirler. Kıl tipi kalın değilse başarı düşer. Kıllar koyu değilse başarısız lazerlerdir. Bu lazer tipi yüz, boyun ve sırt bölgesinde tercih edilmeyen lazerlerdendir.turkeyarena.net Bu bölgede kıllarda tetikleme yapabilirler. Bu nedenle uygulamaya doktor karar vermelidir.

  Lazer epilasyonda diode lazer aletleri:
  Bu lazer tipi 810 nm dalga boyundaki epilasyon lazerlerinin genel adıdır. Lazer epilasyon amaçlı kullanımında her bölge ve her tür cilt renginde kullanılmaları avantaj sağlar. Bu lazer tipi alexandrite lazerden hafif daha ağrılıdır. İşlem biraz daha uzun zaman almaktadır.turkeyarena.net Bu nedenle bu lazer tipi daha çok etkinliğinin diğer lazerlerden fazla olduğu yüz, omuz, sırt ve kollarda daha çok tercih edilir. Derin yerleşimli ve hormon duyarlı tüylerde en etkili lazer sayılmaktadır.

  Lazer epilasyon için nd:yag lazer aleti;
  Bu lazer tipi en derine inen lazer tipidir. Handikapı kılın yapısında bulunan melanine çok az tutunmasıdır. Çok koyu tenlerde bu nedenle tercih edilebilir. Bu lazer tipi en ağrılı lazer tipidir. Diğerlerine belirgin üstünlüğü yoktur.

  Evde lazer epilasyon aleti;
  Ev kullanımı için üretilen lazer aletleri genellikle diode lazer sınıfındandır. Diode lazerlerin epilasyonda başarısı nettir. Fakat profesyonel kullanımda lazerlerin kullanım dozu kişiye göre belirlenmektedir. Bu nedenle bu lazer aletinin ev kullanıcılarında sonuçları yetersiz olabilir. Profesyonel lazer kullanan merkezlere bu cihazları satın almadan önce başvurmanız sizin yararınıza olacaktır diye düşünmekteyiz. Lazer epilasyon bu kadar basit olsa idi bu kadar merkez ve hastane bu işe soyunmazdı.
   


Sayfayı Paylaş