Lastik Adam Michelin sürücüleri bilinçlendirdi

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Michelin’in lastiklerde enerji tasarrufu konusunda sürücüleri bilinçlendirmeye yönelik faaliyete geçirdiği internet sitesinde 1.5 ayda 25 binden fazla sürücü yakıt hesaplaması gerçekleştirdi. Michelin’in ‘Lastik Adamı’ 31 binden fazla sürücüyü bilinçlendirdi.Michelin’in yine aynı temayla gerçekleştirdiği ‘Lastiklerde Enerji Tasarrufu’ aktivitelerine ise toplam 6 bin 959 kişi katıldı.Michelin, sağladığı yakıt tasarrufu ve çevreye olan saygısıyla pazarda fark yaratan ürünü ‘Michelin Energy Saver’ı tanıtmak amacıyla ‘Lastiklerde Enerji Tasarrufu’ aktiviteleri düzenledi. ‘Lastiklerde Enerji Tasarrufu’ aktivitesi çerçevesinde İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Kayseri, Bursa, Adana ve İzmit olmak üzere toplam 9 ilde 13 ayrı noktada etkinlikler gerçekleştirildi.

  [​IMG]

  Etkinlikler kapsamında belirlenen illerde bulunan alışveriş merkezlerinde kurulan standlarda özel olarak hazırlanan hesaplama aracı ile toplam 6 bin 959 kişi ‘Michelin Energy Saver’ lastiklerini kullanmaları halinde ne kadar yakıt tasarrufu gerçekleştirebileceklerini gördü. Standlarda hesaplama aracı ile ele ettikleri tasarrufu hesaplayan ziyaretçiler, kampanyaya katılan Michelin bayilerinde ücretsiz lastik muayenesi olanağı da kazandı.

  Yesillastikler.com amacına ulaştı…
  Sağladığı yakıt tasarrufu ve çevreye duyarlı ürünleriyle sektöründe farklılık yaratan Michelin, sürücüleri lastiklerde enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek ve Michelin Energy Saver ürünleriyle ilgili bilgilendirmek amacıyla Lastiklerde Enerji Tasarrufu aktivitelerinin yanı sıra yesillastikler.com adresli bir websitesi hazırladı.

  İki ay gibi kısa bir sürede 25 bin 180 ziyaretçi sayısına ulaşan yesillastikler.com sitesinde 15 bin 607 kişi ‘Yarışmada Ben de Varım’ bölümünde yer alan soruya doğru cevap verdi. 9 bin 563 kişi kampanya katılım formunu doldurarak birbirinden güzel hediyeler kazanma şansını yakaladı. Yarışma dışında ‘Kendi Yakıt Tasarrufunu Hesapla’ uygulaması ile kullanıcılar yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımlarındaki tasarruflarını hesapladılar.
  Yeşil lastiklerin satışa sunulmasından bugüne kadar geçen süre zarfında 11 milyar litrelik yakıt tasarrufu sağlanmış, karbondioksit salınımında 28 milyar kg’dan fazla azalma gerçekleşmiştir.

  yesillastikler.com adresinde gerçekleştirilen kampanya kapsamında 25 talihli laptoptan televizyona, cep telefonundan müzikçalara, playstationdan navigasyon cihazına kadar pek çok armağan kazandı.
  1992 yılında Michelin, lastik karışımına silika ekleyen ilk lastik üreticisi olmuş ve bunun sonucunda, taşıtları hareket ettirmek için gereken enerji miktarında önemli bir azalma sağlamıştı. Michelin, yesillastikler.com sitesine yerleştirdiği bir sayaçla, anlık olarak 1992 yılından bu yana dünya genelinde Michelin’in ‘yeşil’ lastikleriyle tasarruf edilen yakıt miktarını ve karbondioksit emisyonlarında sağlanan azalmayı gösteriyor.
  11.09.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş