Lamborghini 4 kapılı boğasından vazgeçti

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Tüm dünyada otomobil satışlarının gerilemesinin ardından,
  pek çok üretici büyük umutlar beslediği gelecek projelerini ya ertelemek ya da iptal etmek zorunda kaldı. İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini de o markaların arasına katılmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz yıl Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Estoque isimli 4 kapılı coupe konsepti, otomobilseverler tarafınan büyük ilgi görmüştü. Ancak ekonomik koşullar, bu otomobilin geliştirme aşamasında olan Lamborghini’nin projeyi iptal etmesine neden oldu. Her ne kadar aynı çatı altındaki Audi, 4 kapılı coupe modeli A7’yi gizliden gizliye geliştirmeye devam etse de Lamborghini bu konuda geri vitesi tercih etti. Estoque üretilseydi, Audi A7 ile aynı platforma sahip olacaktı.

  [​IMG] [​IMG]

  Grubun bir diğer spor otomobil üreticisi Porsche ise 4 kapılı coupe otomobili Panamera’nın çalışmalarına önceden başladığı için krizden etkilenmedi ve projeyi tamamladı. Önümüzdeki ay Çin’de lansmanı yapılacak olan Panamera, Porsche’nin ilk 4 kapılı spor otomobili olma özelliğini taşıyor. Bu segmentin kurucusu kabul edilen Maserati Quattroporte’yi daha sonra Mercedes CLS ve Passat CC takip etti. Şimdi pek çok üretici bu segmentte mücadele etmek için yeni model geliştiriyor.

  SADECE 50 ADET ÜRETİLECEK

  Lamborghini, sınırlı sayıda üreteceği Murcielago LP 650-4 Roadster ile efsanevi modeli Diablo’nun ruhunu yaşatıyor. 0’dan 100 km/s hıza 3.4 saniyede ulaşan aracın maksimum hızı ise saatte 330 kilometre. Murciélago LP 650-4 Roadster ürettiği 650 beygirlik gücünü dört tekerleğe birden aktarıyor. 6.5 litrelik V12 motor 660 Nm’lik tork üretiyor. LP 650-4 logosu, otomobilin artırılan gücünün bir ifadesi olarak otomobilin dış kısmına uygulanmış. Turuncu renkli fren kaliperleri ve sürücünün arkasındaki motoru sergileyen şeffaf V12 motor kapağı göze çarpan unsurlar olarak yer alıyor. Turuncu rötuşların yanında, sürücü tarafının, kapı paneli ve orta tünel dáhil olmak üzere siyah Alcantara Nera ile; yolcu tarafının da siyah deri Nero Perseus ile kaplı olduğu asimetrik gösterge tablosu aracın iç mekanında dikkat çeken noktaları oluşturuyor..
  25.03.2009, Çarşamba
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş