Laetacara Curviceps (Bayrak Cüce)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bayrak Cüce Cichlid Balığı

  Bilimsel Adı: Laetacara Curviceps
  Dağıtım: Güney Amerika, Amozon Havzası
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 5.2-7.5
  Sıcaklık: 22C - 26C
  Maksimum Boy: 10 cm
  Ana renkler: Siyah, Gri

  [​IMG]

  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha büyüktür. Erkeklerin sırt, karın ve anal yüzgeçleri daha uzun ve büyüktür. turkeyarena

  Bakım: Her türlü yemi kolayca yer. Daphina, dondurulmuş kan kurdu ile de beslenme yapılmalıdır. Bezelye, ıspanak ve sprulina yemlerlede sebze diyrti eksik edilmemelidir. Sağlıklı ve renkli balık için yüksek kalitede yemler tercih edilmelidir. Akvaryum bol bitki ve kütüklerle dekore edilmelidir. Alt taban için ince kum kullanılmalıdır. Ayrıca yumurtlama için düz kayalar kullanılmalıdır. Kısmi su değişiklikleri yapmak gerekir.Tetrazonlarla aynı tankı paylaşabilir.
  Akvaryum bu balıklarla birlikte, melek , discus ve Apistogramma türleri ile kombine edilebilir.

  Üretim: Bayrak cüce cichlid Alt yumurtlayıcıdır. Tankta ph 6.0 olmalıdır. Yumurtalarını, tabandaki düz kayalar üzerine bırakır. 300 adete kadar yumurta olabilir. Dişinin yumurtlaması sırasında, erkek yumurtaları ve dişiyi koruyucudur. Yumurtaların döllenmesi 2-3 günü alır. Anne ve baba yumurtaları akvaryumun daha güvenli bir alanına yada kumda kazdıkları bir çukura taşırlar. Yavrular 5-7 gün içinde yumurtadan çıkarlar. Yavrular bu noktadan sonra artemia ile beslenebilir.
   


Sayfayı Paylaş