Labor Day "İşçi Bayramı"

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Labor Day, İşçi Bayramı

  Labor Day "İşçi Bayramı" her yıl Amerika, Porto Riko, Kanal Bölgesi ve Virgin Adaları'nda Eylül ayının ilk pazartesi günü kutlanır.

  "İşçi Bayramı" kutlamaları çalışan grubu onurlandırmak için ilk olarak Amerika'daki marangozların teşkilatlanmasında öncülük yapmış olan J. McGuire tarafından teklif edilmiştir. 1882 yılında New York şehrinde büyük bir gösteri düzenleyen "Knights of Labor" isimli bir grup tarafından başlatılmışltır. 1884 yılında bu grup eylül ayının ilk pazartesi günü yine böyle bir gösteri düzenlemiştir ve ileriki yıllarda da düzenlenecek olan bu gösterilerin yine aynı günde "Labor Day" adı altında gerçekleştirilmesini önermiştir. "İşçi Bayramı" ilk olarak 1887 yılı Mart ayında Colorado, New York, Massachusetts ve New Jersey eyaletleri, 1894 yılında da Amerika Kongresi tarafından resmi tatil ilan edilmiştir.

  Aynı zamanda birçokları için yaz sezonunun bitişi ve öğrenciler için de okul döneminin başlangıcı anlamını taşır. Bu özel günde iş yerleri ve okullar tatil edilir ve birçok mağazalarda indirimler yapılır.
   


Sayfayı Paylaş