Labeotropheus Trewavasae Chilumba, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Trewavasae Chilumba
  Bilimsel Adı: Labeotropheus Trewavasae "Chilumba"
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Agresif
  PH: 7.8-8.6
  Sıcaklık: 23C - 28C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 2-3
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 18 cm
  Cinsiyet: Erkeklerin anal yüzgeçlerinde, sarı yumurta noktaları bulunmaktadır.Dişilerde ise anal yüzgeçlerdeki noktalar sarı değil, gölge şeklindedir.Erkekler daha parlak renklere sahiptir.
  Bakım: Bakımı kolaydır.Geniş akvaryumlar tercih edilmeli, coral kum ve çakıl karışımı bir taban hazırlanmalıdır.İyi bir filtrasyon balığın sağlığı açısından önemlidir. Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır.Her bir mbuna türüne, saklanacağı bir alan oluşturulmalıdır. turkeyarena.net
  Protein ağırlıklı yemlerin yanısıra, Yosun ve sprulina içerikli yaprak ve granül yemlerle beslenme yapılabilir.Özellikle canlı yem olarak kankurdu ile beslemekten kaçınılmalıdır.
  Üretim: Üç dişi bir erkek olarak çiftleştirme yapılmalıdır.Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır.Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Yumurtlama sonrası erkek balık tanktan kaldırılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş