Kuzey Güney oyuncuları karakterleri

Konusu 'TV Dünyası' forumundadır ve elif tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kuzey Güney dizisi karakterleri
  Kuzey Güney dizisindeki karakterler

  Çarşamba Kanal D - 20:00
  Yapım yılı: 2011
  Yapım şirketi: AY YAPIM
  Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
  Senaryo: Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
  Yapımcı: Kerem Çatay
  Türleri: Romantik

  Kuzay Güney dizi konusu
  Kuzey deli dolu, isyankar, öfkesini kontrol etmekte güçlük çeken, gözükara, haksızlığa tahammülü olmayan, sabırsız ve sözün yetmediği yerde yumrukları ile konuşan, bu yüzden de küçüklüğünden beri başı bir türlü dertten kurtulmayan bir genç

  Güney ise kardeşi Kuzey’in tam tersine; sakin, sabırlı, düşünmeden adımını atmayan, çalışkan bir genç.

  Zıt karaktere sahip bu iki erkek kardeşin en onemli ortak noktasıysa; ölesiye aşık oldukları Cemre.

  Kuzey Güney Oyuncuları

  Kıvanç Tatlıtuğ (Kuzey)
  [​IMG]

  Kuzey/Kıvanç Tatlıtuğ: “Delikanlı” sıfatını özetliyor. Babasının çabuk yükselen öfkesini, annesinin güzelliğini almış.Tam bir sokak çocuğu olarak büyümüş. Tembel, haylaz, umursamaz, kavgacı bir çocuk. İstediği anda, istediğini yapmaya alışmış, bunun yüzünden çok dayak yemiş. Babasının otoritesini her fırsatta delmiş. Hırçınlığı üzerine o kadar yapışmış ki, insanlara karşı temkinli, hiç alttan almıyor, töleransı yok.

  Ama ailesine çok düşkün. Sahip olduklarına çok düşkün. Etrafındakilerden birine zarar geleceğini düşünse, gözünü kırpmadan bıçağa yumruk atacak kadar gözü kara bir karakter. Bu özellikleri de hayatı boyunca canını yakıyor. Ağabeyinin ilk aşkı, onun da büyük aşkı.

  Buğra Gülsoy (Güney)
  [​IMG]

  Güney/Buğra Gülsoy: Çok hırslı bir çocuk. Babasının hırsını, annesinin yumuşaklığını almış. Kuzey’in tam zıddı bir karakter. Okul hayatı çok başarılı geçmiş, çalışkan bir çocuk. Babası onun, girişimciliğinden rahatsız, zaman zaman yolunu kesiyor onu simit fırınına bağlamak üzere bastırmaya çalışıyor. Büyük hayallerinden babasının rahatsız olduğunun farkında. Ondan hem ürküyor, ama azar işitmemek hakaret duymamak için hem onun istediklerini yapmış hem de kendi hayalleri için çaba sarf etmiş bir çocuk. Tam anlamıyla babasına katlanıyor, bu arada annesini de, babasına çaktırmadan koruyor. İlk çocuk olmanın avantajını, Kuzey doğana kadar yaşamış.

  Kuzey’in yaramazlıklarından, o da zarar görmüş, büyük oğlan olarak onun dayaklarını yemiş babasından. Paraya çok değer veriyor. Parasının kıymetini iyi biliyor. İyi ilişkiler kurmanın, geleceği için iyi bir yatırım olacağının farkında. Lise yıllarından beri Cemre’yi seviyor. Geleceğe ait planlarında Cemre’nin büyük yeri var. Onunla evleneceğini biliyor.

  Öykü Karayel
  [​IMG]

  Cemre / Öykü Karayel: Kuaför Gülten’in biricik kızı. Annesi, babasından çok küçük yaşlarda ayrılmış. Yalnız büyümüş, Güney gibi hırslı bir kız. Annesinin değer yargılarıyla büyümüş, zengin bir hayatın özlemi içinde. Annesiyle, Kuzey ve Güney’in oturdukları mahalleye taşındıklarında, hemen iki kardeşin de ilgisini çekmiş. Bunun çok farkında ama o, Güney’i seçmiş. Kuzey adam olmaz ama Güney, onu hayallerine taşıyabilecek bir çocuk, üstelik çok aşık. Güney’in sakinliğinden ve hırsından hoşlanıyor.

  Bade İşçil
  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş