Kutlu Doğum Haftasına Özel Sözler

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Kutlu Doğum Haftasına Özel Yazı ve Sözler

  Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anmak için, her yıl Rebiülevvel ayında organize edilen,Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid Rebiulevvel ayının 12. gecesi, asırlardır milletimiz tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır.

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.

  • Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir. (Nesei, Sehv, 55)

  • Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar. (Nesei, Sehv, 46)

  Sen Ey Sevgili sen hala kırk yaşındasın hala ümmetinin başındasın. Doğum Gününüz kutlu olsun ya Resulallah Kutlu Doğum Ayımız kutlu olsun. Gül Peygambere (sav) Lale Allah (c.c)'a açılır. Kutlu günde sevdiklerinizi bir gülle sevindirin..

  O’na uyunuz..
  O’nu örnek alınız ki O,
  Sizde hergün yeniden doğsun..
  Yüreğinizi verin ki O’na,
  Yarın orada sizinle olsun..

  Bu Duyguyla: Doğum Günümüz
  Yani: Dirilişimiz Kutlu Olsun..

  O en iyi babaydı..O en iyi......O en vefalıydı.. O en takvalıydı.. O en mütevaziydi..O en doğruydu.. O en adaletliydi.. O en masumdu.. O en dayanıklıydı.. O en zekiydi.. O en asaletliydi.. O en hatipti.. O en emniyetliydi.. O en teslimiyetliydi.. O en şefkatliydi.. O en cömertti.. O bir beşerdi lakin en hayırlısıydı.. O ilkti ve sondu.. Sallallahu Aleyhi Ve Sellem.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını diliyorum.

  Ona uyunuz Onu Örnek ALınız ki o Sizde Hergün Yeniden Doğsun Yüreğinizi Verinki Ona Yarın Orada sizinle olsun.. Bu duyguyla doğum günümüz Kutlu olsun..

  Canım Kurban Olsun Senin yoluna Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed...
   

Sayfayı Paylaş