Kuşadasına Nasıl Gidilir

Konusu 'Kuşadası' forumundadır ve GamZe tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kuşadasına Nasıl Gidilir
  Kuşadasına hava, kara ve deniz yoluyla ulaşım mümkündür. Hava yolu ile ulaşım sağlayabilmeniz açısından İzmir Adnan Menderes havaalanından Kuşadası'na 70 km mesafe bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan Aydın Otobanına girerek yaklaşık 45 dakikalık bir sürede Kuşadasına ulaşabilirsiniz.

  Kara yoluyla ulaşım için ; Her illerden Kuşadası'na otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ancak kendi taşıtınızla gitmek isterseniz ;
  Ankara için , Ankara > Afyon > Uşak > İzmir şeklinde
  İstanbul için, İstanbul > Balıkesir > Manisa > İzmir şeklinde

  İzmir - Aydın otobanı üzerinden tabelalar yönergesinde kolaylıkla Kuşadasına ulaşabilirsiniz.

  Karayolu: İzmir’den Kuşadası’na, İzmir Aydın yolunun 65km’sinden, 25km’lik yol izlenerek yaklaşık 1,5 saatte ulaşılır. Kuşadası-İzmir arası tamamen asfalt olup, her yarım saatte bir otobüs seferleri vardır. Ayrıca, büyük seyahat firmalarının temsilcilikleri ve her an Türkiye’nin her iline gitme imkanı bulunmaktadır.

  Havayolu: Adnan Menderes Havaalanı ile İzmir’e gelen yerli ve yabancı turistler, modern karayolu ile Kuşadası’na ulaşırlar. Türk Hava Yollarının bilet satış acentesi bulunmaktadır. Ayrıca bilet konfirme işlemleri yapılmaktadır.

  Denizyolu: Ankara, Samsun, Truva feribotları sürekli olarak İzmir’e sefer yapmaktadır. (İzmir’den Kuşadası’na deniz seferleri karayolu bağlantılıdır.) Kuşadası’nda çift iskeleli büyük bir liman bulunmaktadır. Yurtdışından, Kuşadası’na turistik sefer yapan çok sayıda feribot vardır.turkeyarena.net Kuşadası’nda size hizmet verebilecek çok sayıda seyahat acentesi bulunmaktadır. Bunlar aracılığı ile, Sisam, Pire, Venedik ve Ancona’ya gidebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş