Kuşadası Plajları

Konusu 'Kuşadası' forumundadır ve GamZe tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kuşadası Plajları
  Kadınlar Plajı: Kuşadası merkezine 3 km uzaklıkta, yol boyunca palmiyelerin sıralandığı, upuzun açık kumsalı ile Kuşadası'nın en popüler plajıdır. Kimi araştırmacılara göre Ulysses'in Troia'ya ulaşmaya çalışırken sirenlerin çağrısına dayanamayan gemicilerin kayalara sürüklendiği yer burasıdır. Kadınlar Plajı bir halk plajıdır, şezlong yada şemsiye kiralamadığınız sürece herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Yoğun ilgiden dolayı Kadınlar Denizinde yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Green Beach (Yeşil Plaj): Kadınlar denizinin yanında kumlu Gren Beach (yeşil plaj) vardır. Küçük ve sessiz olan bu sahil, palmiye ağaçları ile kaplıdır. Temiz suda yüzdükten sonra kumsalda yada ağaçların gölgesinde çimlerin üzerinde uzanabilirsiniz. Yaz boyunca yerli marketler özellikle pazarları çok kalabalık olur.

  [​IMG]

  Kuştur Plajı: Bu plaj şehir merkezinin 5 kilometre kuzeyinde yer alır. Kuşadası bölgesinin en popüler plajlarından birisi olması muhtemeldir. Yerel dolmuşlar gece yarısında kadar mevcuttur.

  Kustur bölgenin en temiz plajlarından birisidir ve burada duşlar, tuvaletler, şezlonglar ve fazla güneşten korunmak için şemsiyeler mevcuttur. Su sporları ve plaj voleybolu aktivitelerini seven tatilciler için bu sahalar mevcuttur. Sahilin çevre alanında , 1 kilometrelik kumluk plaj, 2000 senesinde bakıma alınmış ve daha iyi hizme sunulmuştur. Bu plajın yanında çakıl döşemeli alanlar bulmak ta mümkündür. Sevimli kafeler ve restaurantlarda, akşam üzeri bir şeyler içerek müzik dinleyebilirsiniz. Bu Plajlar yaz aylarında Pazar günleri yerli tatilciler ile dolu olur.

  Buraları ziyaret etmekte tereddüt etmemelisiniz ve bu sahilden en az bir defa güneşin batışını izlemelisiniz.turkeyarena.com Bu mükemmel bir deneyimdir. Temiz suda rahatlamak isteyenler ve dalgalarla oynamayı sevenler için bu su uygundur çünkü su sabahları genelde durgundur ve öğlenden sonra hareketlenir.

  [​IMG]

  Pamucak Plajı: Bu 5 kilometrelik sahil Kuşadası merkezinden 10 kilometre uzaklıktadır. Plajın genişliği 80 metredir. Plaj boyunca kaliteleri yüksek, su sporu aktivitelerinin bulunduğu oteller vardır. Pamucak sahilinin karşısındaki küçük menderes nehri denize akar. Bu Plaj Kuşadası şehrinden tur şirketlerinin düzenlediği at ve deve biniş sporları için kullanılır. Cumartesi günleri kalabalık olur. Bu sahil özellikle Pazar günleri yerli tatilciler ile dolu olur fakat, sahilin geniş olması nedeniyle bölge kalabalık gözükmez.

  [​IMG]

  Yılancı Burnu: Bu burun, Kuşadası’nın merkezine yakın olan Güvercin Adası’nın solunda küçücük bir yarım adadır. Bu yarımada birinin batıda, diğerinin kuzeyde olduğu iki sahile sahiptir. Sahilin birinde şezlonglar, şemsiyeleri ile şirin kafe ve restoranlar bulabilirsiniz. Diğeri ise kayalık olduğu için şezlong şemsiye gibi olanaklar yoktur.turkeyarena.com Burada sahilden çok Yeşilhamam (Greenbath) ve küçük koylar tercih edilir. Doğaya yakın olmak ve kayalıklara tırmanmak için iyi bir yerdir. Buraya ulaşmanın başka bir yolu şehir merkezinden tekne turu için bir yer ayırmaktır.​
   


Sayfayı Paylaş