Kuşadası Kalamaki Ulusal Park

Konusu 'Kuşadası' forumundadır ve GamZe tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kalamaki Ulusal Park
  Bu ulusal park Dilek Yarımadası'nın 30 kilometre güneyindedir ve bölgenin en çok korunan alanıdır. Burada değerli olan bazı körfezler vardır. Yerel dolmuşlar ile buraya ulaşabilmek mümkündür. Dağların etrafındaki koylar, çam ağaçları ile kaplıdır ve Kalamaki sahiline ulaşmak için, çam ormanlarının arasından aşağıya doğru inmeniz gerekmektedir. Burada suyun kalitesi mükemmeldir ve ulusal park boyunca, yiyecek ve içecek bulmanız mümkündür. İyi korunan bu alan, yüzme, güneşlenme, dinlenme, dağa tırmanma, piknik yapma gibi farkı aktiviteler sağlar ziyaretçilerine.

  Bu park ağaçlı sahiller içeriyor olması nedeni ile ziyaretçilere cennet gibi geliyor. Ziyaretçiler ilk olarak sağdaki kumlu sahilleri tercih edecektir. Buradaki piknik masaları restoran ve kafelerin işini azaltır. Buralarda tuvalet, duş, şezlong bulunabilir.Kayalık sahilleri sevenler ilk sahilden sonra ulaşılan kayalık koyların sularında yüzerken eğlenir.turkeyarena.com
  Ulusal Parktaki diğer iki sahil çakıl taşlıdır. Şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş olanakları ve restoranlar, kafeler hepsini burada bulmak mümkün.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş