Kunut Duaları ve Anlamı

Konusu 'Kuran-ı Kerim' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Kunut Duaları ve Anlamı
  [​IMG]

  Okunuşu: Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

  Anlamı: Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

  [​IMG]

  Okunuşu: Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

  Anlamı: Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.
   


 2. KaraMelek Well-Known Member

  Allah razı olsun sizlerden böyle güzel paylaşımlar yaptığınız için
   
 3. Misafir Guest

  sordum sarı çiçeye annen baban varmıdır ? çiçek ey dür derviş baba annem babam topraktır 2 defa . hala ilahe illah allah la ilahe illal lah. medineye varamadım gül kokusu alamadım ben rasüle doyamadım yaralıyım yaralıyım yaralı . ümreden çıktım yürüdüm selavatlar verdik vir e gel gidelim cümlevire güzeldir kabe yoları. byy
   
 4. EmRe Well-Known Member

  sanırım yanlış konuya yazmışınız ;)
   
 5. Misafir Guest

  kunut dualarının anlamlarını bana yazarmısınız?
   

Sayfayı Paylaş