Küçük köpekbalığı Ocak ta Türkiye de

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni Lancer ve Evo ile birlikte tasarımında radikal bir değişikliğe giderek dünya sıralamasındaki yerini yükseltmeyi amaçlayan Japon Mitsubishi, tamamen yeniden tasarladığı yeni Colt’u Ocak 2009’da Türkiye’de satışa sunacak..

  [​IMG]

  ’Köpekbalığı şehre iniyor’ sloganıyla tanıtılan Lancer ve Evo’ya benzer bir ön görünüşe sahip olan yeni Colt hakkında da şimdiden küçük köpekbalığı yorumları yapılmaya başlandı. Colt, "jet uçaklarının" hava emiş sisteminden esinlenerek tasarlanan ön ızgarası ve A sütununun önünde yer alan tamamen yeni gövde panelleri ile dikkat çekici bir tasarıma sahip. 5 kapılı modelde yenilenen arka kasa (sarmalanmış ve daha ince bir arka aydınlatması, daha alçak stop lambaları, yeni arka kapak sabitleyici, yeni tasarlanmış tampon), araca yeni bir karakter kazandırırken, aracın daha alçak ve geniş görünmesini sağlıyor. 3 kapılı modelin arka kasasında ise tampon ve koyu renkli far yuvaları dikkat çekiyor.

  Yeni Nesil Colt Türkiye’de 1.3 lt. benzinli motor, düz ve otomatik vites seçenekleriyle satışa sunulacak. Colt’da bulunan 95 beygir gücündeki 1.3 lt’lik motor, 125 Nm tork üretiyor. Koltuk döşemeleri yenilenen araçta aynı zamanda kontrol paneli (direksiyon simidi, dijital bilgi ekranı, iç mekan aydınlatması, müzik sistemi ve havalandırma ayarları) yeniden tasarlandı. Fren destek sistemi, hız sabitleme sistemi (Cruise Control), Ani Fren Sinyal Sistemi, "Eve Kadar Takip" aydınlatması, Ipod/MP3 player bağlamak için AUX girişli audio unitesi ve vites değiştirme göstergesi gibi yeni geliştirilen özellikler de yeni tasarımın birer parçası oldu.
  13.11.2008, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş