Kronik Bronşit Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kronik Bronşit Nasıl Geçer
  Sigara hastalığın baş nedeni olduğu için yapılması gereken ilk iş sigarayı bırakmak ve sigara dumanına maruz kalmamaktır. Tozlu ve kirli havadan mümkün olduğunca uzak durulmalı, sağlıklı beslenmeye özen göstermeli ve soğuk algınlığına karşı dikkatli olunmalıdır. Doktorunuzun takip edeceği tedavide solunum yollarını genişletici ve balgam söktürücü ilaçların yanında, iltihap giderici ilaçlar ve antibiyotikler kullanılabilir. Ayrıca, doğru solunum ile ilgili egzersizler yapılabilir.

  İlaç Tedavisi
  Doktorunuz 7 ila 10 günlük bir geniş spekturumlu (etki alanlı) bir antibiyotik (birçok çeşitli bakteriye karşı etkili Olan antibiyotikler, bunlara örnekler ampicilin, erythromycin ve teracycline'dir) tedavisi verilebilir. Bunlar balgamınız renk, hacim veya yoğunluk değiştirirse kullanılacaktır. Bu değişiklikler bir solunum yolu enfeksiyonunun başladığını gösterir. Eğer akciğer testleri hava yollarınızda spazm bulunduğunu gösterirse, doktorunuz bir brorikodilatör (bronş genişletici) de verebilir.

  Eğer vücudunuzun akciğerlerinden kana oksijen aktarma yeteneği belirgin şekilde bozulmuşsa, doktorunuz oksijen tedavisi verebilir; bu tedavi ya sürekli ya da takviye mahiyetinde olabilir.turkeyarena.net Oksijen vermeyi hem evde hem de azami hareketlilik sağlamak için taşınabilir tüplerle vermeyi sağlayacak cihazlar günümüzde mevcuttur.
   


Sayfayı Paylaş