Kronik Baş Ağrısı Nedir, Nedenleri, Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kronik Baş Ağrısı Nedir, Nedenleri, Nasıl Geçer
  Her gün görülen baş ağrısına yol açan en yaygın nedenler kaslardaki aşırı kasılma ya da stres ve gerilimdir. Bunların ikisi de aşağıda tanımlanacaktır. Migren her gün görülmez, ancak her gün baş ağrısı çeken kişilerde de zaman zaman migren atakları gelişebilir ve bu tanıda karışıklığa neden olabilir. Birden çok baş ağrısı tipi bulunan kişilerde her baş ağrısına ayrı ayrı tanı konulması çok önemlidir.

  Migren tedavisine girişmeden önce kronik günlük baş ağrısını tedavi etmek önemlidir; genellikle bu durumda başka bir önlem gerekmeksizin migren de geriler.turkeyarena.net Kronik günlük baş ağrısı ağrı kesicilerin gereğinden sık kullanılmasına bağlı olabilir; bu durumda baş ağrısı diğer bütün tedavi yaklaşımlarına da yanıt vermeyecektir.

  Kronik günlük baş ağrısı temporal arterit gibi altta yatan bir hastalığın ya da sinüzit gibi bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Genellikle altta yatan hastalık tedavi edilirse baş ağrısı da geçer. Seyrek olarak altta yatan bir neden bulunmaz ve baş ağrısı uygulanan tedavilerden hiçbirine yeterince yanıt vermez. Altta yatan ciddi nedenler dışlandıktan sonra, ağrıyla baş etmeniz için size yol gösterilebilir.
   


Sayfayı Paylaş