Krize rağmen mutsuz bayimiz yok, mazda

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Krize rağmen mutsuz bayimiz yok, 2009'da meydan okuyacağız
  Türkiye’de 22 yıl distribütörlükle temsil edildikten sonra 6 ay önce doğrudan giriş yapan Japon Mazda, 2009 yılında yeni modellerle çıkışa geçmeye hazırlanıyor.

  [​IMG]

  Mazda Türkiye Genel Müdürü Bora Koçak, 2008’in kendileri için yeniden yapılanma yılı olduğu için krizin etkilerinin daha az olduğunu belirtti. Koçak, "Bizim için önemli olan 2009. Mart ayında SUV modelimiz CX-7’i piyasaya sunarak imajımızı yükselteceğiz. Haziran başında ise esas silahımız yeni Mazda3’lerle krize ve düşen pazara meydan okuyacağız" dedi. Koçak, CX-7’yle Türkiye’de bir ilke imza atarak 3 yıl tüm bakım masraflarını karşılayacaklarını da söyledi.

  Yeni Mazda3 hatcback’in Bolonya fuarında gerçekleşen dünya tanıtımı sırasında görüştüğümüz Koçak, hem Türkiye’deki yeni yapıları hem de kriz ortamındaki hedefleri hakkında bilgi verdi. Koçak, "Bu yıl için Mazda’nın Türkiye’den bir beklentisi yoktu. Daha çok organizasyonu sağlıklı kurmamız istendi. Biz de bayi teşkilatımızı ve altyapımızı kurduk. Krizde satışların düşük olmasına rağmen mutsuz bayimiz yok. Hiç bir bayimizden zora sokacak büyük bir yatırım istemedik. Ayrıca döviz fiyatlarındaki yüzde 25’lik artışı modellerimize yansıtmadık" dedi. 2009’da otomotiv pazarının daralacağını ancak Mazda’nın çıkışının başlayacağını belirten Koçak, "2009’da da pazar çok umut verici değil. Biz yeni modellerle imajımızı güçlendirip, Türkiye’deki eski günlerimize dönmenin sinyalini vereceğiz. Yeni Mazda3’lerin de gücüyle 2009’da 2 bin, 2010’da ise krizin etkilerinin azalmasıyla 4 bin adetlik satış hedefliyoruz. Açıkçası ilk hedefimiz yüzde 2, 4-5 yıl içinde de yüzde 6-7" dedi.

  Mazda3, ’gülen yüzü’ ile haziranda geliyor

  Sedan versiyonu Los Angeles fuarında tanıtılan yeni Mazda3 ailesinin hatchback versiyonu ise Bolonya otomobil fuarında vitrine çıktı. Mazda3 ailesi, 2’nci jenerasyonu ile haziran başından itibaren Türkiye’deki yerini alacak. Mazda Türkiye Genel Müdürü Bora Koçak, Mazda’nın piyasaya sunulduğundan bu yana sattığı her 3 araçtan biri olan Mazda3’ün yeni jenarasyonuyla Türkiye’de güçleneceklerini belirtti.
  08.12.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş