Kredi Kartlarının avantajları

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  KARTLARIN 10 AVANTAJI

  1. Kullanım Kolaylığı: Kredi kartı ve banka kartı sizi nakit veya çek taşımaktan kurtarır, aynı para gibi her yerde kullanabilirsiniz.
  2. Güvenlik: Paranızı kaybederseniz başkası tarafından kullanılır, ama kredi kartınızı kaybettiğinizde iki gün içinde bankanıza bildirirseniz kartınız kullanıma kapatılır ve geçen sürede kartınız kullanılmışsa ödemekle yükümlü olmazsınız.
  3. Acil Durumlarda: Kredi kartınız sayesinde karşılaşabileceğiniz her türlü acil durumda sıkıntı çekmezsiniz.
  4. Dünya Çapında Geçerli: Kredi kartları ve banka kartları Dünya çapında 14 Milyon noktada soru sorulmaksızın kabul edilir. Nakte ihtiyacınız olursa kartınızla uyumlu otomatik veznelerden (ATM) ya da anlaşmalı bankalardan bulunduğunuz ülkenin biriminde para alabilirsiniz.
  5. Basitleştirilmiş Kayıt: Kredi kartları ve banka kartlarıyla ay içinde yaptığınız tüm işlemlerinizin kaydı tutulur, böylece paranızı nereye harcadığınızı daha kolay takip edebilirsiniz.
  6. Güçlü Kredi Kaydı: Güçlü kredi kaydı, insanın profili açısından oldukça önemli bir değerdir. Kişinin banka kredileri, banka hesapları hatta bazı profesyönel görevler için elverişli olup olmadığının en büyük kriteri kredi kaydıdır. Kredi kartınızı akıllıca kullanmanız uzun vadede çok işinize yarayacak olan güçlü kredibilite yaratmanızı sağlar.
  7. Tüketici Gücü: Eğer bir ürünü veya hizmeti kredi kartınızla alır ve memnun kalmazsanız, iade edip hakkınızı geri alma şansınız daha fazla olacaktır. Çünkü kredi kartınızı aldığınız firma sizin yanınızda taraf olarak hakkınızı almanızı sağlayacaktır. Öte yandan nakit veya çekle ödeme yaptığınızda satıcı firma değişiklik isteğinize genelde pek sıcak bakmaz.
  8. Para Ödemeden Yardımda Bulunun: Pekçok kredi kartı, kart sahibinden para almaksızın yapılan harcama oranında kart sahibinin istediği dernek ya da kuruluşa yardımda bulunmaktadır.
  9. Esneklik: Naktiniz olmasa bile kaçırmak istemediğiniz veya indirimde olan bir ürünü kredi kartınızla alabilir, bütçenizin durumuna göre daha sonra ödeyebilirsiniz. Böylece alışverişinize ve ödemelerinize esneklik katmış olursunuz.
  10. Pekçok Alanda Tek Seçenek: Nerede olursanız olun, araba kiralamak ya da otel rezervazyonu yaptırmak için kredi kartı şarttır, çünkü finansal durumunuzu gösteren uluslararası garantidir. Katalogdan alışveriş yaparken prosesin hızlanmasını ve çabuklaşmasını sağlar, ayrıca İnternet'ten alışveriş yapmanın tek yolu kredi kartı kullanmaktır.
   


Sayfayı Paylaş