Kozaklı Kaplıcaları

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 17 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kozaklı Kaplıcaları
  Kozaklı, Nevşehir'in Kaplıca'ları ile ünlü ilçesidir.

  Nevşehir, Kırşehir, Yozgat ve Kayseri'ye 90 km. Ankara'ya 275 km, Konya 315 km, Samsun 430 km, Malatya 430 km, Adana , Mersin 360 km, Gaziantep 430 km. Turkiye'nin tam merkezinde. 50 km mesafede Hacıbektaş-ı Veli hazretlerinin külliyesi, Kapadokya bölgesi 75 km ile Türk ve İslam inancının temsil mekanlarının yanı başı peri pacaları doğal güzellik alanları yer altı şehirleri ile kültür, inanç, termal, Erciyes ile kayak ve büyük sanayi bölgelerine yakınlığı ile önemli alış veriş merkezlerine yakınlığı ile her türlü ihtiyacınıza karşılık bulabileceğiniz bölgedir.

  Kozaklı Kaplıcaları, Alman Kaplıcaları Birliği sınıflamasına göre Sodyum'lu, Kalsiyum'lu ve Klor'lu olup A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.Su sıcaklığı 27°C ve 93°C arasında değişmektedir.Sağlık turizminde önemli bir yere sahip kaplıcalar ve içmeceler Kozaklı ilçesinde son yıllarda yapılan yatırımlarla kendini hissetirir duruma gelmiştir. Türkiye'nin en önemli Termal Sağlık merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'ndeki Turistik Konaklama Tesislerindeki sağlık turizmine yönelik faaliyeri içeren 20 adet otel ve motel, 7700 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.turkeyarena.net Özel hizmet veren kaplıcaların yanısıra Kozaklı belediyesine ait kaplıcalar da bulunmaktadır. Bu sayede her bütçeye uygun hizmet vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

  Tedavi Ettiği Hastalıklar: Romatizmal hastalıklar, Kireçlenmeler, Kas hastalıkları, Sedef, Egzama, Akne gibi cilt hastalıkları, Damar hastalıkları, Yüksek tansiyon, Diabet destek tedavisi, Gut hastalığı destek tedavisi, Kronik idrar yolları hastalığı ve Göz hastalıklarına destek tedavisilerinde yoğun olarak kaplıcaların etkisi bulunmaktadır.

  Ulaşım
  Kozaklı ilçesi,Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklı'ya yaklaşık 25 km uzaklıktadır.İlçe merkezinden belirli saatlerde yapılan otobüs seferleri ile Türkiye'nin her şehrine Ankara-Kayseri karayolu üzerinden otobüs bulma imkânı mevcuttur.Türkiye'nin her yerinden Ankara-Kayseri karayolu üzerinde bulunan Topaklı'ya gelerek buradan da Kozaklı ilçesi otobüsleri ile ilçeye ulaşmak mümkündür.Ayrıca ilçeden Nevşehir ve Kayseri'ye saat başı otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  Kozaklı Otelleri (Termal Kaplıca Otelleri)
  Altunsu Termal Kaplıca Oteli
  Asos Termal Otel Asos Thermal Deluxe Hotel
  Çiftçiler Deva Termal Otel
  Dadak Termal Otel
  Diva ibis Termal Otel Resort Hotel & SPA
  Erdem Termal Otel
  Güneş Termal Otel
  Gündüz Termal
  Hacı Veli Termal Otel
  Kozaklı Grand Termal Otel
  Konak Termal Otel
  Roza Resort Thermal & Otel Kaplıca
  Sezerler Termal Otel
  Termalya Kozaklı Termal Hotel
  Vural Termal Otel
  Yapısel Otel
  Yapısel Termal Apart Motel
   


Sayfayı Paylaş