Kova Burcu Çiçeği

Konusu 'Oğlak - Kova - Balık' forumundadır ve Aylinn tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Kova burcu uğurlu çiçeği ve kova sevgiliye alınabilecek çiçekler;

  Kova burcunun çiçeği Kardelen'dir. Tıpkı Kova burcu insanı gibi ilkbaharın gelişinin haber verir ve bu nedenle Kova burcunun çiçeğidir. Soğuk havalarda etrafı güzelleştiren, hoş kokulara sahip Kardelen çiçeği, Kova burcunu oldukça etkiler.

  Kova Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Kır Çiçekleri, Hercai Menekşesi, Kartopu.

  Kardelen Çiçeği: Kardelen çiçeği nergisgiller familyasına aittir ve bir çenekliler türüdür. Kış ayından sonra açan, ilkbaharın müjdecisi, güzel kokulu çiçek türüdür. Tıbbi açıdan önemli olduğu düşünülmektedir. Yaklaşık olarak 26 türü bulunmaktadır.

  Sevgiliniz bir kova ise:

  Kardelen, sümbül, zerren uğurlu çiçekleridir. Özellikle kardelen bulursanız sakın kaçırmayın. Aklınızda ona çiçek hediye etmek olmasa bile alın, verin. Bu kimsenin, hatta kendisinin bile aklına gelmeyeceğini düşündüğü çiçeği sizin akıl etmenize bayılacaktır. “Nereden bulayım ben kardeleni?” derseniz orijinal bir seçim yapmak için çiçekçiye bir bakının. Gümüş ya da beyaz renkli, pek de bilinmedik bir çiçek seçin. Olmadı bir bonzai alın ve iliştireceğiniz notta da Japon harfleriyle yazılmış bir haiku olsun. “Hayda!” dediğinizi duyuyoruz ama yani kusura bakmayın bu işi bu kadar zorlaştıran biz değiliz, kova olarak doğmuş bulunan sevgiliniz. Şurada size “Ne verseniz bayılır” deyip de yalan mı söyleyelim?
   


Sayfayı Paylaş