Kova Burcu Bebeği

Konusu 'Oğlak - Kova - Balık' forumundadır ve ot-gu tarafından 18 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Kova Bebeği

  Kova burcunun diğer bebeklerden değişik olduğunu en başından farkedeceksiniz. Keşfetmeyi, özgürlüğü sever ve baştan çıkarıcıdır. Herşeyi kendisi yapmak ister. Yürümeye ve konuşmaya başladığı andan itibaren geleneksel ve klasik şeyleri değiştirmeye hemen başlar. Heyecan veren, değişik gelen ve önceden kestirilemeyen her şeye ilgi duyar ve her zaman geleceğe yönelik düşünür. Elektronik aletlere, yeni buluşlara karşı ilgisi yüksektir ve uçan dairelere inanır. Her zaman esprilidir ve arkadaşlarınca sevilir. Müzik ve tiyatro kabiliyeti vardır ve yönlendirilebilir.

  Okul onun için yeni arkadaşlıklar kurma yeridir ve burçlar arasında en sosyali olduğundan arkadaşlarını evine davet etmeye ve onlara gidip gelmeye bayılır. Eve birgün bir sokak kedisi veya sokak köpeği getirirse şaşırmayın. Kova bebeği ile maceralara hazırlıklı olun. Onunla iyi geçinmek istiyorsanız asla karşısına bir zaman çizelgesiyle çıkmayın. Belli saatlerde belli şeyleri yapmaya dayalı bir yaşam tarzını ona asla benimsetemezsiniz.

  Kova ebeveyni

  Ebeveyn Kova, sevgi gösterilerinde bulunmasa bile son derece eğlenceli bir arkadaş olur. Çocuk yapmaya çok zor karar vermiştir ve ona sahip olduktan sonra da bebeğinin kıymetini çok iyi bilir. Çocuğuna karşı aşırı tarafsız davranır, ama zaman zaman biraz duygu veya sezgiyle olayları aydınlatması daha yerinde olacaktır.

  Uranüs geleceğe hükmettiğinden, Kova kızlarının doğal anneler olduklarını düşünebilirsiniz. Ne de olsa çocuklar geleceğe aittir. Ne var ki, annelik Kova kadınını başlangıçta şaşkına çevirir. Bütün dikkatini ve enerjisini bir süre için tamamıyla bir tek insancığa adamaya henüz hazır değildir. Kendini oraya buraya dağıtmaya alışmış olduğu için, bu yeni duruma uyması biraz gayret isteyebilir. Başkalarından uzak durma huyu, açıktan sıcak bir sevgi göstermesini güçleştirebilir. Tipik bir Kova anne kendini çocuklarına adamıştır, ama gene de onlara karşı biraz mesafeli davranır. Öte yandan okuldaki annelerin en istekle çalışan üyesidir. Küçük dostlarıyla saatlerce onların düzeyine inerek ve onlara patronluk taslamadan mutlulukla konuşur; bir okul faaliyetinde çalışmak için öğleden sonralarını feda eder. Çocuklar kardeşlik ve insanlık derslerini onun davranışlarını izleyerek öğrenirler. Kova anneler hiçbir zaman delice çocuklarının üstüne düşen anneler olmazlar. En ürkütücü itirafı bile hoşgörüyle karşılarlar. Bir Uranüs kadını doğruyu söyleyen bir çocuğu, ne yapmış olursa olsun, pek cezalandırmaz. Ön yargısız bakış açısıyla, küçüklerin tam güvenini kazanır. Yatağın altına saklanan canavarlardan, oyun alanında arkadaşlarından yüz bulamama üzüntüsüne kadar her konuda küçük kafaları huzura kavuşturmada üstüne yoktur. Birkaç dakika içinde küçüklerin gözyaşlarını gülücüklere çevirebilir. Çocuklar onu eğlenceli, biraz karmaşık, ev işlerini bir yana bırakıp ev ödevlerine yardım eden ve hastalandıkları zaman müşfik davranan bir anne olarak bulacaklardır. Onları sevgiye boğmayacak, ama her şeylerine de kusur bulmayacaktır. Çocuğu, üçüncü kez söylediği halde ellerini yıkamamış olabilir; Kova anne onun fen dersinde ne öğrendiği konusuyla daha çok ilgilenir.

  Kova erkekleri de özgürlükçü ve matrak babalardır. Çocuklar onu sokağınızdaki en harika dinleyici olarak bulacaklardır. Kurdun, üç küçük domuzu korkuturken nefesini tutuşu onu büyüleyecektir ya da ihtiyar cadının nasıl zehirli elmayla Pamuk Prensesi büyülediğini de merak edecektir? Küçük bir oğlanın evde yarattığı sorunlar ve bir küçük kızın kırılan bebeğine döktüğü gözyaşları, bir Kova baba için düpedüz başı dertte olan iki dostun sorunları demektir. Yine de o, karışık aritmetik sorular konusunda da bir cankurtarandır.
   


Sayfayı Paylaş