Kötü Yol Dizisi Konusu

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kötü Yol konusu nedir
  Kötü Yol Dizisinin Konusu, Kötü Yol konusu, Kötü Yol dizi konusu, Kötü Yol dizisinin konusu nedir, kötü yol Orhan kemal aynı kısa özet, kötü yol romanı sonu, kısaca kötü yol dizisi konusu

  Orhan Kemal’in aynı adlı romanından esinlenerek televizyona uyarlanan Kötü Yol'un hikayesi, 1960’lı yılların İstanbul’unda, Yeşilçam’da geçiyor. Halk Sineması olarak vasıflandırılan, yılda 200’e yakın filmin çekildiği yıllar.

  Özet olarak Kötü Yol'un konusu;
  60’ların İstanbul’u, Yeşilçam... Halk Sineması olarak vasıflandırılan, yılda iki yüze yakın filmin çekildiği seneler… Birbirlerini delicesine seven sevgililerin, bir türlü kavuşamayan aşıkların, makus talihlerini yenmek için uğraşıp didinen fakir insanların anlatıldığı ama, her şeye rağmen mutlu sonla biten melodramların zamanı… 1965 yılı, Adana… Çamaşırcı Ayşe Kadın’ın büyük kızı Nuran, çevresi tarafından sürekli güzelliği övülen ve artist namzeti olarak görülen fakir bir kızdır. Bir gün, abisi İhsan tarafından yüklü bir başlık parası karşılığında Bedir Ağa’ya satılır. Nuran’ın tek kurtuluş umudu, büyük bir aşkla sevdiği şoför Reşat’tır. Fakat evlilik hayali kurduğu Reşat’ın, onu patronunun eşiyle aldattığını öğrenince İstanbul’a kaçıp, hep ona söylenen, arada sırada kendisinin de hayallerini kurduğu şeyi yapmaya; yani bir sinema yıldızı olmaya karar verir. Adana kökenli bir rejisör olan Kenan Yılmazer, İstanbul’da Nuran’ın elinden tutarak ona bir şans verir ve şöhret basamaklarına ilk adımını atmasını sağlar. Ancak ne Reşat ne de abisi İhsan, Nuran’ın peşini bırakmayacaklardır.
   


Sayfayı Paylaş