Koşu Bandı Zayıflatırmı, Koşu Bandı İle Zayılayanlar Yorumları

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve GamZe tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Koşu Bandı Zayıflatırmı
  Koşu bandı zayıflatırmı, düzenli olarak yapıldığı sürece evet. Fakat dikkat edilmesi gereken kuralları göz ardı etmemek gerekir. İlk ve önemli konulardan bir tanesi Spor yapmaya uygun olmayan ayakkabıların kullanılması yada hiç ayakkabı kullanmamak beraberinde sağlık sorunları oluşturabilmektedir. Kullanılan koşma bandı özellileri dikkatle seçilmeli banda yapılan baskının bir miktarının emilmesi önemlidir. Sert olan yüzeylerde baskı aynı şekilde vücuda gerisin geriye yansıyarak eklemlerde rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Belirli periyotlarda artan sürelerde kullanılmalıdır.

  Ev ortamında koşu bandı ile zayıflama için ısınma hareketleri düzenli şekilde yapılmalı, spor yaralanmalarının oluşmasındaki en büyük etkenler arasında ısınmadan spor yapmanın etkisi oldukça büyük. Fakat unutulmaması gereken her ne kadar ısınma hareketleri yapsanız da yanlış spor seçiminden kaynaklanan oluşabilecek zararları önlemeyecektir. Egzersizlerin seçiminde kendinize uygun olanları ve yapılacak ağırlık düzeyinin kontrollü olarak arttırılması gerekmektedir. Egzersizlerin ne kadar yapılması gün boyu fırsat buldukça mı yapmak gerekir konusunda uzmanlar belirtilen düzeyde aksatılmadan gün içerisindeki uygun saatlerde sürekli olarak spor yapmanın yararlı etkilerinin görülebileceğini söylüyorlar.

  Çok yüksek kilo aralığında bulunan kişilere normalde oluğu gibi sporlar değil da uygun düzeyde farklı egzersizler önerilir aksi durumlarda sağlıkları tehlikeye girecektir. Düzenli olarak spor yaparak koşu bandı ile zayıfladım diyenlerin sayısı her ne kadar olursa olsun kondisyonunuzu arttırmak üzere yaptığınız çalışmalar öncesi doktor kontrolü belirlenmeyen hastalıkların tespit edilmesinin yanı sıra sporun ağırlığının hesaplanması için ideal bir yöntemdir. Kilo verdikten sonra beslenme düzeninin yanı sıra egzersizlerde uygun düzeyde sürdürülerek ideal kilo koruma için gerekliliktir.

  Belirli bir proğram ile hareket etmek başarı şansını daha arttıracağından mutlaka düzenli olarak kendinize uygun olan egzersizleri seçmelisiniz. Özellikle koşu bandı ile kilo verme amaçlı spor yapmak isteyenlerin dahi düzenli bir şekilde uyguladıkları rejim proğramları ile birlikte bütünlük içerisinde proğram uygulanmalıdır. Uzmanların hem fikir olduğu gibi beslenme düzeninin sağlanması aynı zamanda kalori harcamayı düzenleyen spor uygulamaları sayesinde kolaylıkla zayıflama şansını bulacaktır. Yapılan uyarılar dikkatle uygulandığında arzu edilen neticeyi almak mümkün olabiliyor. Aksi durumlarda ise sağlık sorunlarının önüne geçilememektedir.
   


Sayfayı Paylaş