Kollar Nasıl Sıkılaştırılır, Sarkık Kollar Nasıl Sıkılaşır

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve GamZe tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kollar Nasıl Sıkılaştırılır, Sarkık Kollar Nasıl Sıkılaşır
  Vücudumuzun dalları olan kollarımız, zamanın kötü etkilerine karşı deformasyona uğrayıp sarkarak, vücut güzelliğimize gölge düşürmekte ve mutsuzluğumuza yol açmaktadır. Bu sarkıklığı gidermek için estetik uygulamar bize alternatif bir çözüm sunsada, bıçak altına yatmaktan ya da tonlarca para harcamaktan kurtulmak için evinizde düzenli olarak uygulayacağınız egzersizler de mennuniyet sağlayacaktır.

  Kollarınızı sıkılaştırmak için haftanın iki günü kendinize zaman ayırmalı ve kolları sıkılaştırma hareketlerini doğru bir şekilde uygulamaya ihtimam göstermelisiniz. Böylece ne spor merkezlerine para dökmüş ne de ameliyat sonrası sıkıntıları çekmiş olacaksınız. İşte uygulamanız gereken kolları sıkılaştırma egzersizleri ;

  Evinizde bulunan 1 ya da 2 litrelik pet şişelere su doldurun. İçi su dolu olan pet şişeleri ellerinize alıp kollarınızı yanlara doğru açın. Şimdi dizlerinizi hafifçe bükün. Ardından pet şişelerle birlikte kollarınızı bükün ve geri açın. Bu hareketi 15 defa tekrarlayın.

  Bir ayağınızı diğerine göre ileriye atın. Yine ayaklarınız hafif bükülü olmalı. Bacağınızdan destek alarak sol elinizi öne doğru eğin. Sağ elinize yine içi su dolu pet şişeleri alarak yere paralel bırakın. Ardından kolunuzu arkaya doğru iyice gererek bu hareketi de 15 defa tekrarlayın.

  Elinize 2 litrelik içi su dolu pet şişe alın. Bir sandalyeye bacaklarınız kapalı olacak şekilde oturun. Ellerini omuzlarınıza yakın tutun. Şimdi ellerinizi doğru açı olacak şekilde açıp geri kapatın. Bu hareket 10 defa tekrarlanmalıdır. Daha sonraki günlerde hareket tekrarını arttırabilirsiniz.

  Yapmakta zorlanmayacağınız bu hareketlerden size uygun olanını seçerek haftada iki defa yapmaya özen gösterin. Her bir hareketi yaparken en az 1 litrelik pet şişe kullanın. Bir süre sonra kollarınızın sıkılaştığını fark edeceksiniz.
   


Sayfayı Paylaş