Kolay Hediyelik Eşya Yapımı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Evde Yapılabilecek hediyelik eşyalar
  Kolay Hediyelik Eşya Yapımı, Yapılışı çok basit el yapımı hediyelik eşyalar, Ev Yapımı hediyelik eşyalar, Ev Yapımı Hediyeler,

  Büyük ihtimalle yetişkinler için ev yapımı yeni yıl hediyeleri hazırlamayız çünkü daha basit yolları tercih ederiz,mağazalardan satın alıp oracıkta paketletip getirmek gibi. Basit değil mi? Ancak el işlerine yatkınsanız neden bu yılbaşı sevdiklerinize neler yapabileceğinizi keşfetmeyesiniz? Ev yapımı orjinal hediyeler her zaman özeldir ve sevgi açısından tartacak olursak, değerleri ile hediyelik eşya mağazalarında sergilenen pahalı ürünleri silip süpürürler. Şimdi genel olarak evde yapıp arkadaşlarınıza ve ailenize verebileceğiniz hediyelik eşyalara göz atalım.

  Peki büyükler için 2012 yılbaşı hediyeleri nelerdir? Tabi ki bunlar içerisinde sürpriz elementi barındıran en düşünceli hediyelerdir. Sizin bunları yapmak için çaba sarf etmeniz hediye edilen kişi tarafından sevileceğine eminim. Başlamadan önce, hediyenizi yapacağınız bütün malzemelerin elinizde bulunduğundan emin olun. Hadi şimdi hediye seçenekleri bulalım.

  Pasta Börek
  [​IMG]

  Klişe olduğunu biliyorum! Ama bana güvenin, herkes bu hediyeye bayılacak. Evde büyük bir yılbaşı keki pişirin ve arkadaşlarınıza, ailenize hediye edin. Keki parlak bir kağıt ile sarın ve üstüne bir mesajla birlikte hediye ettiğiniz kişinin adını yazın. Kekin yanında bir kavanoza kurabiyeler doldurabilir veya browni pasta hazırlayabilirsiniz. Bunlar yeni yıl gecesi herkesin beklediği bazı lezzetlerdir. Artık yılbaşında ne hediyesi yapsam diye endişe etmeye gerek yok.

  Aromatik Mumlar
  [​IMG]

  Bu yetişkinler için en iyi ev yapımı hediye seçeneklerinden biridir. Aromatik mumlar satın almak yerine, onları evde yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşlem basit, sadece balmumu eritin, aromatik tozları karıştırın ve fitil yerleştirin. Kalıpları satın alıp, değişik şekillerde mumlar yapabilirsiniz. Mum artık hazır. Onları paketle ve pırıltılı süslerle süsle. Ayrıca erkek arkadaşınız için el yapımı hediyeler için seçeneklerimize göz atın.

  Fotoğraf Çerçevesi
  [​IMG]
  Evde fotoğraf çerçevesi nasıl yapabilirim? Basit! Ya bir tahta ya da kağıt karton alın. Çerçeveyi bir makas ile kesin. Sıkıcı kareler yapmak yerine doğaçlama başka şekiller deneyin. Köşeleri tutkallayın veya küçük raptiyelerle tutturun. Parlak saten kumaş ile çerçeveyi sarın ve sonra içine fotoğrafı ekleyin. Resim de iyiyseniz, sevdiğiniz kişinin resmini kendinizde çizebilirsiniz.

  Şeker Saksısı
  [​IMG]

  Hediyelik eşya mağazalarında onlardan görmüş olabilirsiniz. Değil mi? Bu sezon onları evinizde kendiniz yapın! Yılbaşında büyükler için kişiye özel harika bir hediye. Kağıt veya köpükten çiçek yapın ve kilden çömleğe koyun. Çiçekleri yaparken çok renkli kağıtlar da kullanabilirsiniz. Sapını uygun bir şekilde üstüne ekleyin. Çömleği boyayın veya olduğu renkte bırakın. Şekerleri paketleyin ve kilden saksınızın içine toprak yerine serpiştirin. İşte hazır!

  CD’den Duvar Süsü
  [​IMG]

  Sahip olduğunuz bütün eski CD’leri toplayın ve onlardan duvara asılacak bir süs yapın. Üzerlerine sim boya püskürtün. Böylece antika gibi gözükeceklerdir. Ortadaki deliği tutkalla kapatmak için karton kullanın. Kartonun üzerine sevdiklerinizin resimlerini yapıştırabilirsiniz. Aynı teknikleri diğer CD’ler için de tek tek uygulayın. CD’leri duvara asmak için ve birbirlerine tutturmak için kurdele kullanın. Gerçekten güzel görünüyorlar!
  Yetişkinler için kişiye özel el yapımı hediyeleri yapmak için verdiğim fikirleri sevdiğinizi umuyorum. Bu yılbaşı evde zanaat işleri yapmak bir miktar zaman ayırın. Eğer düşünürseniz, evde orjinal hediyeler yapmak için aklınıza çok daha fazla fikir gelecektir. Yeni yılı ev yapımı hediyeler yapma sevinciyle kutlayın.
  Kaynak: hediyeteyze
   


Sayfayı Paylaş