Kol Kası Nasıl Yapılır

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Evde Ofiste İş Yerinde Kol Kası Nasıl Yapılır
  Evde Kol Kası Yapabilecek Basit Hareketler

  Hemen herkes güçlü ve gösterişli kollara sahip olmak istiyor, tabi bu o kadar kolay bir süreç değil ve emek istiyor. Kol kaslarını geliştirmek için bir çok yöntem denenmiştir. Kol kaslarının gelişiminde problem yaşayanların çoğu kol kaslarını fazla çalıştırdıkları için sonuç tam tersine olur. Fazla çalışan kol kasları küçülür ve gelişimi kolay olmaz. Kol kaslarını geliştimek tamamıyla disiplin ve sabır işidir.

  Kol kaslarınını çalıstırma ve geliştirmedeki esas nokta, çalışma sırasında konsantre olmak ve hareketleri yavaş ve düzenli yapmaktan geçiyor. Örneğin 4 set kol çalışacaksınız. Set aralarındaki bütün dinlenme süreleri eşit olmalıdır ve fazla dinlenmede kasların gelişimini engelleyecektir. Set aralarında dinlenme süreleri az olmalı ve kasların soğumasına izin verilmemeli hemen diğer sete geçilmelidir. Yüksek ağırlıklarla çalışılarak haftada uc kez kol egzersizi yapmak yeterli olacaktır. Çalışmaların ilki ısınma seti olmalıdır ve hafif ağırlıklarla çalışılmalıdır. Bu set kasların ısınması ve fazla ağırlıkla egzersiz yapmaya olanak sağlar. Isınma setinden sonra esas olan ağırlıklara kol egzersizlerine geçilmelidir.

  Kol kaslarını çalıştırmak için gerekli malzemelerimiz sahip olmanız gereken dambıllar. Dambıllar ile beraber evinize veya iş yerinizde çok kolaylıkla kol kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Kol kasları öncelikli olarak ön kol kasları ve arka kol kasları olarak ikiye ayrılır.

  Dambılları iki elimizde vücudumuzun yanında olarak kavradıktan sonra avuç içleri yukarıya bakacak şekilde yavaşça tutarak dik bir pozisyon aldıktan sonra dambılları yukarı doğru kaldırıyoruz. Buradaki kural dambılları kaldırırken almak indirirken vermektir. Bu şekilde 12 tekrar yapın. Aralarda 45 sn gibi bir süre bekleyin. Ve sonra 2. 3. set olarak bu şekilde devam edin. Bu şekilde ön kol kaslarımızı çalıştırmış oluyoruz.

  Diğer bir hareket ise arka kol kaslarımızı çalıştırmamızı sağlıyor. Bu hareketi düz ketçiğimiz şınavı tersi olarak açıklayabilirsiniz. Evet arka kol kaslarını çalıştırmak için ters şınav çekiyorsunuz.
   


Sayfayı Paylaş