Kocaman: Elimizde Olsa G.Antep'le Oynamazdık

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve Balako tarafından 17 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gaziantepspor'u deplasmanda 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:

  "Maçtan evvel söylemiştim, açıkçası Gaziantepspor'u bu dönem karşılaşacağımız en zor rakiplerden biri olarak görüyorduk. Tercih yapma şansımız olsaydı bu dönem Gaziantepspor'la oynamayı tercih etmezdik. Maça biz daha etkili başladık. Arka arkaya pozisyonlar da oldu. İlerleyen dakikalarda Gaziantepspor gole yakın bir takım görüntüsü çizdi. Hemen karşılık vermek, bizim adımıza olumlu oldu. Golün gelmesi reaksiyon verebileceğimizi ortaya koydu. İkinci yarıda Gaziantepspor'un agresif oyununda ilk yarıda yapamadığımız özellikle topun yönünü değiştirmek konusunda biraz daha becerili ve ısrarlı olmalıydık. İkinci yarıda takımımız bunu daha fazla yapmaya başladı. Oyunu kontrolümüze aldık. Böyle bir dönemde böyle bir rakibi ligin ikinci maçında yenebilmek, ilerleyen günler için bize son derece mutluluk verdi. Bugünkü maçtan sonraki görüntüler geçen sezonki takımın üstüne çıkabileceğimiz konusunda bir fikir verdi. Ancak bugünkü maç olmasa da bu oyun yapısını biz geçen senenin üzerine koyabilmek adına çaba gösterdik."

  Bir basın mensubunun, kendisinin motivasyonunun bu sezon daha yüksek olduğu yününde bir ifadesi üzerine Kocaman, "Beni bu sezon daha motive gördüğünüzü söylerseniz yanlış bir tanımlama olur. Hangi takımda olursa olsun, fazlasıyla motiveyim. Ama bu sezon sadece benim için değil Fenerbahçeli herkes için böyle. Bunu yerine getirebilmek için her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.

  Kocaman, Gökhan Gönül'ün sakatlığı nedeniyle, milli takım sağlık heyetiyle Fenerbahçe Kulübü arasında yaşananlarla ilgili olarak da şunları söyledi:

  "Milli takımın sağlık heyetinin, bence gelen oyuncuların sağlıklarıyla ilgili bu açıklamayı yapmasın. Kaldı ki hata aramıyoruz. Sadece gerçeğin ortaya çıkmasını istedik. Bu konuda yapmaları gereken zehir zemberek açıklama değil. Çok nazik bir dille sıkıntımızı dile getirdik. Fenerbahçe'ye bilgi vermeleri gerekiyordu. Çünkü bu oyuncuların hepsi milli takımda gururla oynuyor. Ancak burada problem her kimse Fenerbahçeli oyuncular hakkında yazılı veya sözlü neler olduğuna dair açıklama yapabiliyor. Bir takım şeyleri örtbas etmeye çalışmak akıllıca değil. Bizim hataları azaltmaktan başka çabamız yok. Aklı ortaya koyarak çözümler bulmalıyız. Derdimiz birileriyle cebelleşmek değil."

  Aykut Kocaman, yeni trasferlerle ilgili de şöyle konuştu:

  "Bütün tranfserler için söyleyeceğim en önemli şey, bunu büyük Avrupa takımları gibi yaptığımız söylenemez. Ancak yapmamız gereken yol budur. Şu anda bazen futbol şansımızın da yaver gittiğini söylemekte bir sakınca yok. Seyrediyoruz. Sonra neler yapabileceğimiz konusunda antrenör arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Sonra da alınması ya da alınmaması konusunda karar veriyoruz. Bunun tersi de olabilir. Bu söylediklerimin bütün halinde düşünülmesi gerek."

  KAFKAS: 5 YILDIR HİÇ BİR TAKIMIM BÖYLE OYNAMADI

  Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise şunları söyledi:

  "2-1'e kadar oyun fena değildi. Ondan sonra sahada varmış gibi, koşmuş gibi, 'miş' gibi yapan bir takım olduk. Bu da beni son derece üzdü. 5 yıldır hiç bir takımım böyle oynamadı. Kendi adıma çok üzgünüm, herkesten özür diliyorum. İnşallah bir daha bunu yaşatmayız. 2 maç istediğimiz gibi başlayamadık. İçimizdeki sorunları çözüp bir an önce bu travmayı atlatıp, salı günkü Kayserispor maçına hazır olacağız. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Fenerbahçe bizden daha iyi oynadı ve hak etti. 60'ıncı dakikadan sonra koşmuş gibi, sanki bir şeyi zorla yapan bir takım görüntüsü vardı. Bu bize yakışmadı. Neden olduğunu araştıracağız. Bir sorun varsa ben kahraman falan değilim, ama bu sonucun sorumlusu benim. Maçı ben kaybettim, oyuncular kaybetmedi. Olcan sakatlanınca değişiklik yapmak zorunda kaldım yabancı kontejanından dolayı. Alper'i tercih ettik. Federasyon yaş sınırlaması getirmiş bu sene. Cezası da hayli yüksek. Sezona erken başlamanın da sıkıntısı üzerimizde olabilir."
   


 2. EmRe Well-Known Member

  elinde değilse ne konuşuyorsun motz
   

Sayfayı Paylaş