Koç Burcunun Taşları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KaraMelek tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. KaraMelek Well-Known Member


  Koç Burcunun Taşları
  Yakut
  Yakut taşına (ister transparan, ister renkli olsun) yapıcı, kuvvetlendirici ve heyecan verici güçler yakıştırılmaktadır. Bu taş, özellikle harcanmış enerjileri tekrar depolama özelliğine de sahiptir. Zaten bu mucizelerinden dolayı yakut taşı, sürekli aktif ve ön planda olmayı seven dinamik Koç burcuna uygundur. Tüm koç burcu insanını bir bakışta etkileyen o koyu kırmızı rengi de oldukça güzeldir ve bu kırmızıda ayrıca en güçlü ifadeler saklıdır.

  Grena (Süleyman taşı / Seylan taşı)
  Grena taşı, işlenmediğinde mat, kesik ve cansız bir taştır. Fakat bilendiğinde ve parlatıldıktan sonra, o mükemmel transparan kırmızı rengini (başka renk de olabilir), tüm güzelliğini ve pozitif enerjilerini ortaya sermektedir. Koç burcu insanı da öyledir, içindeki güçlü enerjileri açığa çıkartmak için onu törpülemek (işlemek) gerekir. Grena taşı, gücün dengelenmesi görevini görmektedir. Bu taş ayrıca istekleri ve cinselliği olumlu yönde etkiler. İnsana cesaret, yapabilirlik gücü, ayrıca dayanıklılık ve özgüven verir.

  Aktif ve yaşam sevinciyle dolu olanlara:

  Ateşopal Taşı
  Ateş renginden kırmızıya kaçan o etkileyici rengi ve o cam saydamlığı ile bu opal taşı, yaşam sevincini ve cesareti tetiklemektedir. Özellikle mutsuz dönemlerde bu taşın oldukça pozitif etkisi vardır. Kısacası opal taşına, heyecan verici, hayati, özellikle de güveni tetikleyici etkiler yazılmaktadır. Böylece koç burcu insanı, güçlü fiziksel enerjisini, ruhsal boyuta taşıyabilir ve o fevri hareketlerine anlamlı ve derin bir mana yükleyebilir.
   


Sayfayı Paylaş