Koç Burcunun Kokusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KaraMelek tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. KaraMelek Well-Known Member


  Koç Burcunun Kokusu
  Kakule (Kardamom) Kokusu
  Tipik koç burcu insanı hayatındaki tüm konulara yelken açmayı sever ve sürekli aktif olmak zorunluluğu içindedir. Bu burca en uygun koku, kakule kokusudur. Çünkü bu koku, koç insanının içindeki ateşi hissetmesini ve onu çevresine yaymasını sağlar. Bunun dışında kakule, koçun direncini kuvvetlendiren bir uyarıcıdır. Özellikle de daha ılımlı bir yükselen burcun etkisinde ise veya her hangi bir başka sebepten dolayı cesaretsizlik gösteriyor ise, ki bu dinamik koç.

  Tarhun / Taren
  Koç burcu, fevri hareket etmeyi ve ani kararlar vermeyi sever. Tarhun / Taren, bu koç niteliklerini ortaya çıkartan bir bitkidir. Bunun yanında sinirleri yatıştırıcı bir etkiye sahiptir ve direnç gücünü çoğaltır. Bu, savaşçı Mars tarafından yönetilen ve fiziksel gücün tüm sınırlarını zorlayan koç burcu için idealdir.

  Mine Çiçeği (Güvercin otu)
  Sürekli aktif ve gergin koç insanına, rahatlaması için mine çiçeği tavsiye edilebilir. Bu bitki ile hem zihinsel hem de fiziksel rahatlama sağlanır. Ayrıca dikkati ve kabiliyetleri uyandırıcı etkisi vardır. Her şeyden önce ise insana mutluluk hissi verir. Her ne kadar koç burcunun bu konuda yardıma ihtiyacı olmasa bile, bazı olağandışı durumlarda bu burcun mutluluk grafiği düşük seviyeler gösterebilir. Bu bitki özellikle eski çağlarda bilgeler tarafından ateş düşürücü ve sakinleştirici olarak kullanılmaktaydı.
   


Sayfayı Paylaş