Koç Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Konusu 'Koç - Boğa - İkizler' forumundadır ve Aylinn tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Koç ile Koç birlikteliği

  En sonunda derin içgüdülerinizi paylaşabileceğiniz birini buldunuz. Koç’la Koç çok iyi anlaşır.

  Bu beraberlik çok enerjik ve heyecanlı olacaktır. Koçların güçlü fikirleri vardır. Her şeyden önce ben diyerek hareket ederler. Aranızdaki güç savaşından kurtulabilirseniz, birlikte çok eğlenebilirsiniz. Birbirinizle yarışmayın ve rekabet duygunuzu dış dünyaya yöneltin.

  İki Koç’un beraberliğinde kıvılcımlar çıkabilir. Elele verdiğiniz takdirde çok şey başarabilirsiniz. İkinizde her zaman büyük düşünürsünüz, birlikte ulaşamayacağınız hedef yoktur.

  Risk almayı seven, girişimci Koç ile ortak olabilirsiniz. Yalnız birbirinize akıl vermeye kalkışmayın. Koç burcu kendisine akıl verilmesinden ya da emir almaktan nefret eder. Bu engeli aşabilirseniz birlikte büyük başarılar elde edebilirsiniz.

  İkinizde ateş elementisiniz. Pratik sayılmazsınız ve ayaklarınız yere sağlam basmaz. Doğum haritanızda toprak elementi burçlar varsa, bu ilişkiniz için iyi olacaktır. İkinizde gözü kapalı risk almayı sevdiğiniz için zor durumda kalabilirsiniz.

  Ateşli Koç burcunun seks hayatı mükemmel gitmiyorsa aldatıldığından şüphelenmeye baslar. Aceleci ve sabırsız Koç biraz yavaşlayıp, seksin tadını çıkarmayı öğrenmelidir. Koç’lar arada bir toslarlar ama arkasından zevkli ve tutkulu barışmalar gelir.

  Koç ile Boğa Birlikteliği

  Bir Boğa’ya aşık oldunuzsa, bilinç altınız hayatınıza çeki düzen vermek istiyor olabilir. Boğa burcu sizden çok farklıdır. Risk almayı sevmez, adımlarına dikkat eder ve güvenliğine çok düşkündür. Güvenilir Boğa burcunun sinirleri Koç’unki kadar sağlam değildir, bu yüzden aranızda sürtüşmeler çıkabilir.

  Boğa burcu çok yavaştır. Bu bazen harika (yatakta), bazen de iyi olmayan (ev satın alırken) sonuçlar doğurabilir. Kadın ve erkek Boğa’lar seksten önce en iyi başlangıcın, iyi bir yemek olduğunu düşünürler.

  Boğa sevgilinizin çok hoş ve sakinleştirici bir ses tonu vardır, aynı zamanda çok iyi sırt masajı yapar. Işıklar karardığında oldukça duyarlı, şehvetli, ilgili bir sevgiliniz olduğunu fark edeceksiniz. Aceleci Koç’un bu durumda yavaşlaması ve vites küçültmesi gerekmektedir. Koç’un yıldırım hızını ancak çekici Boğa’nın okşayışları yavaşlatabilir. Siz ise, bazen fazla ciddileşen Boğa’nın hayatına sürpriz ve eğlence katabilirsiniz. Her şeye rağmen şehvetli Boğa’nın yanında kendinizi cennette hissedebilirsiniz.

  Boğa’nın son derece üretken, pratik ve iyi kazanan biri olduğunu göreceksiniz. Sizin maceracı ruhunuz ile onun evde oturmayı seven sakin yapısı çatışacaktır. Boğa alışkanlıklarına ve ev hayatına o kadar bağlıdır ki onu evinin dışına çıkarmanız neredeyse imkansızdır. Sizin hareketli yapınızla onun sakin yapısı aslında hiç uymamaktadır. Kısa bir süre içinde ondan sıkılabilirsiniz.

  Bu ilişkinin yürümesi için ikinizde çok çaba göstermelisiniz.

  Koç ile İkizler birlikteliği

  İkizlere gözünüz takılmış olabilir. İşte tam size göre birisi. Bu sempatik İkizlerin paylaşacak çok neşesi vardır. İkinizde çabuk sıkılır ve yeni heyecanlar ararsınız. Aynı anda birçok şeyi birden idare edebilirsiniz. Konuşkan, hareketli, aktif ve çok arkadaşı olan Koç ve İkizler birbirine çok uygundur.

  Her gün kafa yorduğunuz farklı konular hakkında ateşli tartışmalar yaparsınız. Yeni fikirler bu ilişkide hiç eksik olmayacaktır, bu fikirleri değerlendirmeye çalışın. İkizler’ in ağzından kelimeler rahatlıkla dökülür ve tam yerini bulur. Bazen sizin halkla ilişkileriniz yaptığını görebilirsiniz.

  Koç burcu ilişkide lider olmak ister. İkizler ise değişken yani uyumlu nitelik taşıdığı için bu durumu sorun çıkarmadan kabullenir. Zaten onun kafası kendi projeleri ile yeterince doludur. Sizin hep kendi isteklerinizde diretmeniz sinirini bozsa da, bunu anında dile getirecektir. İkizler, asla içine atmaz ve kin tutmaz. Ateş elementi Koç için, hava elementi İkizlerin varlığı taze hava gibidir. Kıymetini bilin.

  Yatakta tutku ve ateş kaynağı başta siz de olsanız uyum yeteneği ile sizin seviyenize hemen gelecektir. Siz ise aceleciliği bırakıp biraz yavaşlamalısınız. İkinizde anlık yaşadığınız için, hiç olmazsa birinizin gelecekle ilgili ciddi planlar yapması gerekir. Pratik sayılmazsınız ve detaylarla aranız iyi değildir.

  Birlikte ışıltılı bir hayatınız olabilir, sakın İkizleri bırakmayın!
   


 2. Aylinn Well-Known Member

  Koç ile Yengeç birlikteliği

  Yengeç burcu sizden çok farklıdır, yine de bu ilişkinin geleceği sizin tutumunuza bağlı olacaktır. Yengeç, köklerine ve ailesine çok bağlıdır, siz ise dış dünyaya aitsiniz.

  Siz, risk almayı sever, yeni girişimlerle kendinizi denemek istersiniz. Yengeç ise sağlamcıdır, sizin atılımlarınız onu ürkütür. Sizin diğer insanlar gibi maaşlı bir işte çalışmamanıza şaşırabilir. Koç burcu bir şirkette çalışıyorsa bile kendi işinin başına geçme planları yapıyordur. Fırsatını bulduğu anda özgürlüğüne yelken açacaktır.

  Yengeç burcu, Koç’un neden evde oturamadığını merak ederken, Koç ise Yengeç’in başarı hakkında hiç bir şey bilmediğini düşünür. Koç, Yengeç’e başarı için onun hayal bile edemeyeceği kadar çalışma, çaba, zaman ve dikkat gerektiğini haykıracaktır. Yengeç’te de biraz hırs vardır ama hiç bir zaman sizin işinize olan düşkünlüğünüzü anlayamayacaktır.

  Farklılıklarınızı aşabilirseniz, Yengeç ile hayal bile edemeyeceğiniz sıcak bir yuvanız, mutlu bir ev hayatınız olacaktır. En büyük mutluluğu evinde bulan Yengeç, çok iyi bir eş ve anne-babadır. Onunla sıkça aile ziyaretleri yapabilirsiniz.

  Farklı yapılarınız seks hayatınızda da ortaya çıkacaktır. Yengeç, romantik anlar beklerken siz sadece tutku dolu olacaksınız. Duygusal olmayan yapınızla, onu hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Romantik olmaya çalısın. Moraliniz bozulduğunda gözünüz dışarıda olur ve kaçamak yapmak için fırsat kollarsınız. Bu tip dürtülerinize hakim olmalısınız, yoksa onu kaybedebilirsiniz.

  Yengeç duygusal iniş çıkışlarla dolu hassas bir burçtur. Duyguları sıkça değişir. Günlerce hatta bazen aylarca neşeli iken birdenbire tam tersi olabilir. İçine kapandığı zaman onu dışa döndürecek sabrınız yoktur. Size göre fazla somurtkan ve mızmızdır. Bu durumdan şikayetçi olduğunuz zaman kalpsizlik ve ilgisizlikle suçlanabilirsiniz.

  Yengeç burcunun terk edilme korkusu vardır. Koç burcu ise özgürlüğünü kaybetmek ve kısıtlanmaktan korkar. Bu ilişkinin sürebilmesi için ikinizin de çok ama çok anlayışlı olması gerekiyor. Milyonda bir de olsa sakin bir Koç ya da duygusal olmayan bir Yengeç’e rastlayabiliriz. Yine de gerçekçi olmak gerek, bu ilişkinin devamı için çok gayret göstermeniz lazım. Az ihtimal devam edebilirse, sonuç güzel olabilir. Koç burcu daha duygusal, Yengeç ise daha canlı ve macera dolu bir hayata kavuşabilir. Sonuç ise tamamen ikinizin elindedir.

  Koç ile Aslan birlikteliği

  Bu ilişki benzer ruhların beraberliği olacaktır. Enerjik, heyecanlı, güç dolu bir ilişki sizleri bekliyor. Aslan burcu sanki sizi mutlu etmek için yaratılmış.

  Ateşli sohbetler, parlak fikirler ve macera dolu bir ilişki sizi bekliyor. Aslan burcu, sizin aşk eviniz olan 5. evinizin yöneticisidir ve sizi çok mutlu edebilecek özelliklere sahiptir. En zor gününüzün sonunda bile sizi güldürebilen, neşeli, cömert Aslan’a hayran olacaksınız. İkinizde ateş elementi olduğunuz için sınırlarınızı zorlayarak etrafınızdaki dünyayı keşfetme dürtüsüne sahipsiniz. Ateş burçları çok yaratıcıdır, bu yüzden aranızda sonsuz fikir alışverişi olacaktır. İkinizin de hayattan beklentileri çoktur, bu beklentilerinizi birlikte gerçekleştirebilirsiniz

  Aslan sevgiliniz romantik olduğu için size hoş sürprizler hazırlayacaktır. Pahalı ve gösterişli yerlerde yemek yemekten ve buralarda görülmekten zevk alır. Görünüşüne önem verir, iyi giyinmeyi sever ve aynı özeni sizin de göstermenizi ister.

  Aslan burcu, bastan çıkarma ustasıdır. Yönetmeyi seven siz, kendinizi bu defalık onun ellerine bırakırsanız mutlulukla teslim olduğunuz ilk savaşınız bu olabilir. Seksüel beraberliğiniz ateşli, tatlı ve her yönü ile mükemmel olacaktır. İkinizde son derece tutkulu ve enerji dolusunuz.

  Aslan kadını ve erkeği gururlarına çok düşkündür, hiç bir şekilde aldatılmayı hazmedemez. O da sizin gibi birinci olmak ister, ikinciliğe tahammülü yoktur.

  İkinizde pratik olmamakla birlikte çok üretkensiniz. Büyük ihtimalle yeterli gelire sahip olacaksınız. İkiniz birden ilişkiyi yönetmek istediğiniz için iki patronlu bir ortaklık gibi olacaktır. Bu yüzden aranızda sürekli bir gerilim olabilir.

  Aslan’ın inatçılığından şikayetçi olabilirsiniz. Siz ona göre biraz daha esnek olduğunuz için, bazı durumlarda sizin alttan almanız gerekebilir. Aslan ve Koç’un kavgası sırasında çığlıklar ve kükremeler duyulacaktır. Aslan kükremesi ile Koç’u sindirebilir. En iyisi olaylar büyümeden kontrol altına almak olacaktır. En seksi ve tahrik edici ses tonunuzla barışmayı önerin ve asla onun gururunu kırmayın. Gururu kırılan Aslan’ı teskin etmek oldukça zordur. Beraberliğinizin devamı için kesinlikle Aslan’ın gururunu kırmamalısınız.

  Aslan burcu sanki sizin için yaratılmış, birbirinizin ihtiyaçlarını o kadar iyi anlarsınız. Sakın bu şehvetli kediciği elinizden kaçırmayın.

  Koç ile Başak birlikteliği

  Arkadaşlarınız, Başak’tan ne kadar farklı olduğunuzu söylemişlerdir. Siz bunu zaten başından beri biliyordunuz. İlişkiniz hala devam ediyorsa da bu iyi niyet ve azminiz sayesindedir.

  Bazı şeylerin farkına varmalısınız. Başak sevgiliniz de sizin gibi çok çalışkandır ama enerjilerinizi farklı yönlerde kullanırsınız. Başak burcu sabah uyanır uyanmaz, gün boyu yapması gereken işlerin planını yapar. Bu işlerini bitirene ve kusursuz hale getirene kadar uğraşır. Sorumluluk duygusu ve hırsı ile kendi kendini motive eder. Onu kontrol edecek bir patrona ihtiyaç duymadan işlerini eksiksiz ve zamanında bitirir. Verdiği sözlere önem verir ve kimseyi (en başta kendini) hayal kırıklığına uğratmamak için elinden geleni yapar.

  Siz olayları bütün olarak görebilirsiniz ve daha atılgansınızdır. Başak ise detayda, organizasyon ve düzen kurmada çok beceriklidir.

  Başak sevgiliniz yanınızda iken çok güçlü olabilirsiniz. Görev duygusu ile dolu Başak, size yapmanız gereken işleri hatırlatacak ve her yönden destek olacaktır. O, yanınızda iken hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizden daha esnek olduğu için bir engelle karşılaştığı zaman sizin gibi donup kalmaz hemen alternatif bir çözüm yolu bulur.

  Başak her zaman haklı çıkmayı becerir ve sizin gözünüzden kaçan detayları asla kaçırmaz. Bazen, hiç bir şeyin onu memnun edebilecek kadar kusursuz olamayacağına inanırsınız. Unutmamalısınız ki Başak size zorluk çıkartmak için değil, dış dünyada parıldamanız için böyle davranır. Egonuzu kontrol altında tutup Başak’ın tavsiyelerine uyarsanız çok başarılı olabilirsiniz. Bütün olağanüstü başarılı Koç’ların arkasında ilgili, titiz bir Başak vardır.

  Yatakta, inisiyatif sizde olacaktır. Başak daha çekingendir ve ilk adımı sizden bekler. Kadın ve erkeğe göre bu durum değişebilir. Koç kadını, ne istediğini bilir ve çok heyecan vericidir. Basak, Koç için ideal bir eştir. Neyi, ne zaman istediğini çok uygun bir şekilde dile getirebilir. Eğer konuşabilmek bir ilişkinin onda dokuzu ise siz bunu başarıyorsunuz. Uzun bir iş gününün sonunda Başak’ı havaya sokmak için önce onu rahatlatıp, sakinleştirmelisiniz. Beraberliğiniz yıllarca sürse bile bu görevinizi ihmal etmeyin. Ani içgüdülerinizle hemen birlikte olma çabanız onu perişan edebilir. Gereken zamanı ayırıp, onu baştan çıkarırsanız, ikinizde harika vakit geçirirsiniz.

  Koç burcu sadık değildir. Ahlak kurallarına ve değer yargılarına çok önem veren Başak ise böyle bir şeyi asla kabul etmeyecektir. Ne istediğinize karar verin ve boşuna ikinizde üzülmeyin.

  Çok çaba gösterirseniz bu beraberlik sürecektir. Elinizden geleni yapın!
   
 3. Aylinn Well-Known Member

  Koç ile Terazi birlikteliği

  Zarif Terazi ile birbirinizi tamamlayarak ya bütün olursunuz ya da rakip, ortası olmayacaktır. Aralarında altı ay fark olan burçlar birbirinin zıttı olurlar. Zıt burçlar ise birbirini çeker. Farklı kutupları bir araya getirmekte becerikli olan Terazi iyi bir arabulucudur. Aceleci Koç’un tersi olarak problemleri tarafsız bir gözle inceler, küçük parçalara bölerek analiz eder ve sonunda çözüm getirir.

  Kibar Venüs tarafından yönetilen Terazi son derece politiktir, ağzından asla kırıcı bir söz çıkmaz. Bu özellikleri ile iyi bir arabulucudur ve diğer tarafları, uzun vadeli anlaşmalara razı eder.

  Terazi iletişimci hava elementidir. Bu yüzden söyleyecek sözleri ve fikirleri hiç bitmez. Hava grubu olan Terazi, Koç’un ateşini alevlendirerek daha canlı yanmasını sağlar. Canlı, aydınlık bir beraberlik olacaktır.

  Siz bireyselsiniz, Terazi ise ortaklıklar ve evlilik burcudur. Sevgiliniz, sorunlarınıza adil çözümler önerirken sizin de diktatör huyunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor.

  Terazi, evli iken daha mutludur ve eşini terk etmez. İkiniz de iddialısınız ama bunu farklı şekillerde yansıtırsınız. Terazi hoşluğu ve cazibesi ile isteklerini yaptırmaya çalışır ve uzlaşma önerir. Koç ise, terör yaratarak karşısındakini sindirmeye çalışır. Bu farklı yönteminiz yüzünden başınız belaya girebilir, siz de Terazi’nin taktiğini uygulamalısınız. O da sizin kadar azimli ve kararlıdır ama sizden daha kurnazdır. Tahmininizin tersine, Terazi de hükmetmeye bayılır. Sevgiliniz tüm becerisini kullanarak, tatlılıkla sizi öyle bir kandırır ki farkına bile varmadan, mutlulukla onun dediklerini yapmaya başlarsınız. Ondan çok şey öğrenebilirsiniz.

  Yatakta çok acelecisiniz. Yavaşlamalı ve onun isteklerini göz önüne almalısınız. Özellikle en başta hareketlerinize dikkat edin, sabırsız davranışlarda bulunmayın. Venüs tarafından yönetilen Terazi’ye özen gösterin. Görüntüsüne önem verir ve sizi de öyle görmek ister. Onunla buluşmadan önce üstünüze başınıza çeki düzen vermeyi unutmayın. Yirmi sene bile evli olsanız evin içinde pasaklı dolaşmamalısınız. Kendinize bakar, spor yapmayı da ihmal etmezseniz, sizi çekici bulacak ve sizinle gurur duyacaktır.

  Terazinin yöneticisi Venüs ile Koç’un yöneticisi Mars’ın beraberliği müthiş olacaktır. Bu ikilinin arasında büyük bir seksüel uyum ve çekim vardır. Mars’ın ateşi ile Venüs’ün erotikliği bir arada en seksi ilişkiyi oluşturur.

  Koç ile Akrep birlikteliği

  Mars tarafından yönetilen bu iki burcun beraberliği ateşli, tutkulu ve gürültülü olacaktır. İkinizde hiç bir şeyi yarı gönüllü yapmazsınız. İkinizin de kuvvetli inançları ve görüşleri vardır. Astrolojik açıdan pek uyumlu sayılmasanız da çok çabalarsanız, eğlenceli bir ilişkiniz olabilir.

  Yatakta ikinizde doymak bilmeyen bir iştaha sahipsiniz. İkinizde, sonsuz ihtiras ve enerjiye sahip olduğunuz için birbirinizden çok zevk alırsınız. Akrep burcunun duyguları daha derindir ve sizin onu anlamanızı isteyecektir. Onun duygularına önem verin ve anlamaya çalışın.

  Akrep ile kendinizi bulup, tüm fantezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sevgiliniz bu konuda sizden daha duyarlı ve beceriklidir, ondan çok şey öğrenebilirsiniz.

  Akrep burcu size sadık olacak ve aynı sadakati sizden de bekleyecektir. Onu elinizde tutmak istiyorsanız gözünüz dışarıda olmamalı. Küçük kaçamaklar, flörtler ve orada burada sabahlamak size çok eğlenceli gelir. Birine bağlanıp, onun sadık sevgilisi olmak size göre olmayabilir. İlişkinizin başında ne istediğinize karar vermelisiniz.

  Bir Akrep burcuna aşık olduysanız ve eğer yukarıdaki konulara özen gösterebilecekseniz buna değecektir, beraberliğiniz çok neşeli olabilir.

  Koç ile Yay birlikteliği

  Maceraya bayılırsınız, Yay ile birbirinizi bulmanıza şaşırmamalı. Artık birlikte Afrika’da safariye mi çıkarsınız, ortak bir konuda birlikte ders mi alırsınız, ne yaparsanız yapın, bu ilişki çok eğlenceli olacaktır.

  İkinizde ateş elementleri olduğunuz için tükenmek bilmeyen fikirleriniz vardır ve etrafınızdaki dünyayı merak edip durursunuz. Her açıdan çok uyumlusunuz.

  En sonunda kendiniz gibi idealist birine kavuştunuz. Ateşli fikir alışverişlerinizle, beraberliğiniz renkli olacaktır. Yay’la birlikte dünyayı iyileştirmek üzere ortak bir amaç için çalışabilir ya da sıfırdan bir işe başlayıp, onu devleştirebilirsiniz ama ikinizde pratik sayılmazsınız.

  Doğum haritalarınızda, toprak burçlarından biri yani Başak, Oğlak, ya da Boğa varsa çok daha başarılı olabilirsiniz.

  Yay sizden daha esnek ve uyumludur. Siz ise uzlaşmayı beceremezsiniz. Aranızda bir anlaşmazlık olduğunda, genelde Yay alttan alacaktır ve bunu fazla dert etmeyecektir. Gene de çok ileri giderseniz açık sözlülüğü ile sizi anında kendinize getirecektir. İlişkinizin başarılı olma sebeplerinden biri de budur.

  Aranızdaki iletişim hızlı, güçlü ve sevgi doludur. Yay ile birbirinize kinlenmezsiniz ve her zaman açık oynarsınız. İkinizde spor yapmaktan ve limitlerinizi zorlamaktan zevk alırsınız. Egzersiz seks öncesi iyi bir başlangıç olacaktır. İkinizde hareket ettikçe daha enerjik olursunuz.

  Yay ile anlık sürprizlerden hoşlanırsınız. Planladığınızı bekleyemeyecek kadar sabırsızsınız. Seks hayatınız onunla her zaman heyecanlı olacaktır.

  Yay, bekarlar burcu olarak bilinir ve zor bağlanır. Evlilik fikrine alışsa bile bu zaman alacaktır. Yay ile birlikte iseniz ilişkinizin doğal olarak evliliğe gideceğini zannetmeyin. Aslında siz de özgürlüğünüzü kaybetmek istediğinizden emin değilsinizdir.

  Yay’ın iyimser ve heyecanlı yapısına hayran olacaksınız. O da sizin, sınır tanımayan yaklaşımınıza bayılacaktır. Birlikte hayata dört elle sarılabilirsiniz. Yay, sizin için yaratılmış diyebiliriz.
   
 4. Aylinn Well-Known Member

  Koç ile Oğlak birlikteliği

  Hayata farklı bakış açıları olan, farklı kişilersiniz. Bir Koç olarak bu kadar planlı bir ilişkiye dayanamaz, isyan edersiniz. Siz bir ateş elementi olarak sınırları zorlamak, başkalarının çekindiği konuları kurcalamak istersiniz. Toprak elementi, Oğlak ise pratiklik ve güvenlik demektir. Büyük ihtimalle onun iyi bir işi vardır. Genellikle büyük firmalarda başarılı ve iyi pozisyonlarda çalışırlar. Yaptıkları işle tanınmak onlar için önemli olduğundan, işlerinde ağır sorumluluklar alır ve isimlerini duyururlar.

  Siz sürekli olarak yeni, heyecanlı fikirler üretirken, Oğlak tedbirlidir ve adımlarını düşünerek atar. İyimser yapınızla, her kötü günden sonra aydınlık günler sizi beklerken, Oğlak sizi en kötüsüne hazırlamaya çalışır. Birbirinizi dengeleseniz de bu sizin maneviyatınıza zarar verebilir. Gene de ikinizin olumlu özellikleri bir araya geldiği zaman (sizin atılganlığınız ve Oğlak’ın yapıcılığı) sağlam temeller oluşturabilirsiniz.

  Ateş Koç ile toprak Oğlak burcunun birlikteliği yatakta iyi olabilir. Onu ne kadar uzun zamandır tanırsanız tanıyın, baştan çıkarmak için acele etmeyin ve gerekli zamanı ayırın. İşkolik Oğlak insanının, sekse hazır olabilmesi için gevşemeye ve kafasını boşaltmaya ihtiyacı vardır. Oğlak, günün yirmi dört saati işini ve sorumluluklarını düşünür. Öncelikle onu bu düşüncelerinden uzaklaştırıp, sakinleştirmeniz gerekmektedir. Ona zaman tanımalısınız. Oğlak daha kapalıdır, onu sabırla açabilirseniz nazik ve duyarlı yönleri ortaya çıkacaktır.

  Bu ilişkinin sürmesi için gösterdiğiniz çabalar sonucunda heyecanlı anlar yaşayabilirsiniz. Onunla olan birlikteliğiniz sayesinde hayalini kurduğunuz servetin sahibi olabilirsiniz. Girişimci ve atılgansınız ama aynı zamanda hesapsızca risk alırsınız, bu yüzden kendi başınıza başarılı olamayabilirsiniz.

  İlişkiyi Oğlak yönetirse durağan ama huzurlu, siz yönetirseniz dağınık ama canlı olacaktır. Sadece Oğlak burcunun inisiyatifindeki bir ilişki ise çok sıkıcı olabilir. Kontrol tamamen sizde olursa bu kez Oğlak yorulacak ve yıpranacaktır. Orta yolu bulup uzlaşabilirseniz, ikiniz için de iyi olacaktır.

  Koç ile Kova birlikteliği

  Kova burcu sanki sizin için yaratılmıştır. Kova ile macera dolu bir hayatınız olacaktır. Kova’nın gizemli ilgisiz tavırları, keskin analitik zekası ve yenilikçi tutumu size çok cazip gelir.

  Kova, sizin asi karakterinize çok uygundur. Birlikte dünya çapında işler başarabilirsiniz. Kova’nın rolü, toplumların düşünce sistemlerindeki hataları ortaya çıkarmak ve dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir. İkinizde toplum baskısını umursamadığınız için özgürce hareket edersiniz. Aynı dili konuşursunuz ve geleceğe dönüksünüzdür. Yarının, geçmişten daha iyi olduğuna inanırsınız.

  Kova hava, siz ateş elementi olduğunuz için çok iyi anlaşırsınız. İlişkinizde her şeyde olduğu gibi siz lider olmak istersiniz. Özgürlüğüne düşkün, kafası kendi işleri ile dolu Kova ise buna pek aldırmaz. İkiniz içinde özgürlüğünüz çok önemlidir. Kova evlenerek, bireyselliğini kaybetmekten korkar. Koç’ta Kova’da birbirlerini sıkmazlar.

  İkinizde esnek karaktere sahip olmadığınız için, anlaşamadığınız bir konuda bir türlü orta yolu bulamazsınız.

  Kova’nın sürprizlerle dolu seks hayatı sizi çok cezbeder. Aşığınızın, size her gün başka bir sürpriz hazırlaması çok hoşunuza gider. Gene de ona yaklaşmak zor olacak ve kafanız karışacaktır. Cazibeli ve arkadaşça davranan Kova aslında aranızdaki mesafeyi korumaktadır. Bu, mesafeleri kolaylıkla aşabilen Koç için zor bir durum değildir.

  Koç’ta, Kova’da ilişkilerinde özgür olmayı istediklerinden karşıdakine de aynı özgürlüğü verirler. Baskıcı kişiler, bu ilişkide klostrofobik etki yapabilirler. Ne zaman ne yapacağı belli olamayan Kova burcunu anlamakta bazen zorlanabilirsiniz. Unutmayın ki, sizi başta ona çeken özelliklerinden biri de buydu. Kova ile olan beraberliğiniz canlı, neşeli ve harika olacaktır.

  Koç ile Balık birlikteliği

  Balık burcu, sevgilisinin ona destek olmasını ister, siz ise bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Balık insani yumuşak, fedakar ve yaratıcıdır. İlişkinizde inisiyatifin kendisinde olmasını istemez ve idareyi memnuniyetle size bırakır.

  Balık burcu günlük işlerini yaparken bile kafası hep başka yerdedir. Onun çevresine yaptığı fedakarlıkları gördükçe şaşıracak, insanların onu kullandıklarını fark edince de dehşete düşeceksiniz. O ise bunu fark etse bile umursamayacak ve insanlara yardım etmenin daha önemli olduğunu savunacaktır. Balık, sizin anlamakta zorlandığınız yüce manevi değerler için yaşamaktadır. Koç, ‘’her şeyden önce ben’’ diyen Zodyak’taki birinci burçtur. Balık ise, kendisinden başka herkese öncelik veren sonuncu yani on ikinci burçtur. Balık kendisinden önce gelen on bir burcun karışımıdır ve evrensel sevgiyi yönetir.

  Bazı yorumlar, Balık’ların ‘’Yaşlı ruhlar’’ olduklarını, aslında onların daha önce diğer burçlarda yaşamış olduklarını ve içsel manevi ışığa sahip olduklarını söylerler. Sizin için önemli olan şeylerin çoğu onun için önemsizdir. Balık burcu daha çok manevi değerlerle ilgilidir. Gene de sizin ateşli yapınıza ve dürüstlüğünüze hayran olur.

  Onu eleştirmeyin, Balık çok insancıldır. Sizin umurunuzda bile olmayan şeyler ona acı verebilir. Balık, size yapışıp devamlı bir şeyler istemeyecektir. Onun yaratıcı ve zengin bir iç dünyası vardır. Sizinle birlikte partilere, yemeklere gitmekten zevk alacak, daha sonra da mutlu bir şekilde kendi iç dünyasında dinlenmeye çekilecektir. Başkalarının sorunlarını kendisininmiş gibi dert ettiği için ara sıra yalnız kalıp, toparlanmaya ihtiyacı vardır. Yalnız kaldıkça enerjisi yenilendiği için, eski gücünü kazanana kadar bir köşede saklanmak ister. Toparlandıktan sonra yine herkesin dertlerini üstlenmek için dışarı açılır.

  Gerçekten tam olarak ne olduğunu anlayamadığınız ama hissedebildiğiniz büyülü, derin ve filozofik bir yapısı vardır. İç dünyasına girmeyi başarırsanız, kimsenin bilmediği bu zengin dünyaya hayran kalabilirsiniz. Aşk hayatınız göz kamaştırıcı olacaktır. Aşk, onun için mutlu sonla biten büyüleyici bir masaldır. Hayatın acı gerçekleri ile karşılaşınca çok şaşırır.

  Evliliği yıllar sürse bile her zaman el üstünde tutulmak, çok sevilmek ister. Sekste fiziksel arzunuz daha ön planda, duygularınız daha geride ise, Balık size karşılık vermeyecektir. Bunu gizlemeye çalışsanız da, o gerçek niyetinizi hissedecektir. Beraberliğinizde, onun derin duygularına neden karşılık vermediğinizi merak edecektir. Onun gibi derin duygulara sahip olmadığınızı anlamakta da güçlük çekecektir.

  Balık burcunun size olan düşkünlüğünün tadını çıkarın. Balık çoğu zaman kimsenin onu anlamadığının farkındadır. Ona özen gösterin ve incitmeyin. Balık insanını kırdığınız zaman sizi hiç uyarmadan, geri gelmemek üzere terk edecektir. Balık, bir ilişkinin kendine göre olmadığını anladığı an terk etme gücüne sahiptir. Ona kendinize davranılmasını istediğiniz gibi özenle yaklaşırsanız, saf aşkını ve kendisini kayıtsız şartsız size teslim edecektir.
   

Sayfayı Paylaş