Koç burcu ve koç burcunun özellikleri

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Tüm Yönleriyle Koç Burcunu Tanıyalım

  Bir Koç'u tanımlamak o kadar kolay değildir. Keskin ve kararlı bakışlarıyla, hedeflediği konular üzerinde hakimiyet sağlar. O, hızlı gelişen tutkuların insanıdır. Ne yapacağı hiç belli olmaz. Yenilgi kelimesi ile onun adını birlikte söylemeniz nerdeyse imkansızdır.

  Realist ve idealisttir. Koç'un enerjisini düşünmek bile, bazılarını yorabilir. İstedikleri zaman, herkesten çok daha akıllı ve sakin olabilir. Çok hızlı düşünebilen yapılarıyla, onlara yetişmek neredeyse imkansızdır. Çocuk gibi saf ve gözü kara bir cengaverdir. Koç insanına karşı dürüst olmak zorundasınız. O, madalyonun öteki yüzünü bilmez ve ilişkilerinde aldatıcı değildir.

  Ona kalbinizin kapılarını sonuna kadar açın. İçeriye paldır küldür girse bile, kapıyı incitmeden kapatacaktır. Eğer; aradığı sevgili siz iseniz, sizi mutlu etmek adına aklınıza gelebilecek tüm çılgınlıkları sergileyecek ve bunları yaparken, özel şeyler yaptığının farkında olmayacaktır. Çünkü, birisinin kalbini kazanmak için, gösteri yapma yollarını seçmeyecek kadar içten ve samimidir. Başka türlüsünü bilemez zaten. Sakın onu yargılamayın, eleştirmeyin. Bırakın istediğini yapsın. Nasıl olsa kurgulanmış bir şey değildir ve sizin sert çıkışlarınızı asla anlamayacaktır.

  Gerçekten kırılırsa, en sevdiği oyuncağı elinden alınmışçasına size küser ve mızıkçılılık yapar. Bir çocuk kalbine sahiptir. Ona yapılacak en büyük hata, ihmal edilmesidir. Araya mesafe koyarsanız, ilgisini çekecek başka şeylere yönelir.

  Koç burcu iş hayatı: Koç burcu iş hayatını bir hobi olarak görür ancak iş dışında birçok hobisi olacaktır. Sanat, bilim ve spor ile ilgilenen birçok Koç burcu vardır. En azından bir tanesi ile mutlaka ilgilenecek ve profesyonel anlamda yürütecektir. Bu konuda birçok aktiviteye sahip olduklarını belirtmek gerekir. Koç burcu erkeği bir konuda bilgi sahibi ise, o konuda mutlaka iddialı olacaktır. Profesyonel olarak yürüttüğü hobilerden para kazanabilir. Koç burcu genel olarak iş hayatında kendi işini yapmak ister. Bunu başaramazsa mutlaka yönetici olarak iş hayatına devam etmek ister.

  Koç burcu aşk hayatı: Koç burcu insanları aşk hayatında çekici, ateşli ve son derece etkileyici kişiliğe sahiptir. Sevgi dolu birliktelik yaşamayı arzu ederler. Ancak, aşk hayatları zaman zaman çelişkili olabilir. Aşk hayatlarında genel olarak otoriter bir karakter sergilerler. Aşk hayatlarında mutlaka istediğini elde etmesini bilirler. İstedikleri bir kişiyi kararlı ve sevimli yapıları sayesinde mutlaka baştan çıkarır ve elde ederler.

  Koç burcunun olumlu yönleri:
  Koç burcunun olumlu özellikleri arasında; yönetici olmaları, cesur, hiçbir şeyden korkmayan yönleri, enerjilerinin üst seviyede olması, kararlı yapıya sahip olması, coşkulu bir şekilde yaşaması, tutkulu olması, atılgan ve hırslı olması vardır.

  Koç burcunun olumsuz yönleri: Koç burcunun olumsuz özellikleri arasında; inatçı, dediğim dedik olması, her şeye karşı fazla meraklı olması, kendini düşünen bir yapıya sahip olması, kimi zaman saldırgan olması, tembel, gözü doymayan ve taşkın olması vardır.

  Burçlar kuşağında koç: Yönetici gezegeni Mars olan Koç burcunun simgesi Koç veya Koç'un baş kısmıdır. Uğurlu sayısı; 9, uğurlu rengi; narçiçeğidir. Uğurlu taşı; ametisttir. Kişiliğimiz, fiziksel görünüşümüz ve başlangıçlar ile ilişkilendirilen, birinci evi temsil eder. Pozitif, ateş grubuna bağlıdır ve erkeksi bir burçtur. Başlangıç ve yenilik ile ilişkilendirilen birinci evi yönetir. Lider niteliklere sahiptir.
   


Sayfayı Paylaş