Koç Burcu Çocuğunun Özellikleri

Konusu 'Koç - Boğa - İkizler' forumundadır ve Aylinn tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Koç Çocuğunun Özellikleri ve Aile Hayatı

  Çabuk konuşurlar ve çabuk yürürler. Çok inatçıdırlar, onun inadı ile başetmek imkansız gibi bir şeydir. Doğduğu andan itibaren inatçılığı zirvededir. Kendisine karşı yapılan sevgi gösterilerinden çok keyif alırlar.

  Cömertdir ve genelde paylaşmayı sever. Kitaplara düşkündür. Hayal gücü kuvvetlidir. Onunla başetmenin tek yolu ona bol miktarda sevgi göstermektir. Enerjisi bitip tükenmek bilmez ve bunu genellikle aktif bir şekilde gösterir. Koç burcu çocukları maceraya atılmaktan ve yeni şeyler keşfetmekten hoşlanırlar.

  Koç burcunun beyin yapısı, deneyerek öğrenmeye elverişlidir. Birçok çocuğun yapmakta zorlandığı fiziksel hareketleri ustalıkla yapabilirler. Hayalperestdirler. Cazibeli, çok gururlu, cesur ve atılgandırlar. Koç burcu erkek bebekleri spora çok meyillidir. Koç burcu kız çocukları ise, aktif ve sosyaldir. Tez canlı ve acelecidirler. Çabuk sıkılırlar.

  Yaşıtlarına göre daha erken okuma ve yazma isteği duyarlar. İnsanlarla iletişimleri kuvvetlidir. Koç burcu çocukları ile konuşurken lafı dolandırmadan direkt olarak söylemelisiniz. Koç burcu çocukları, kısıtlama ve kuralları sevmez ve her fırsatta bozmaya çalışırlar. Bu çocuklara kural koymak ve kendi doğrularınızı yaptırmak son derece zordur.

  Koç Çocukları ailelerinden sürekli ilgi beklerler.

  Her yaştaki Koç çocuğu, kendi istekleriyle çatışmadığı sürece ailesinin tüm arzularını yerine getirmeye çalışır. Genelde bencil bir yapısı vardır. Bu nedenle başlangıçta aile atmosferinin karşılıksızca veren ve alan ortamından yararlanmaya çalışır, ancak zamanla diğer aile bireylerinin isteklerine de önem vermeyi öğrenir.

  Koç çocukları, ailesinden hep ilgi bekler, onların tüm enerji ve vakitlerinin kendisi için harcanmasını isterler. Aileler başlangıçta bu çok bekleyen çocukla iletişim kurmakta zorlanabilir. Ama çocuk biraz büyüyünce bundan zevk almaya başlarlar. Çocuklarıyla birlikte oynamanın onların duygusal gelişimleri üzerinde çok etkili olduğunu düşünürler. Onunla oyun oynayan bir baba ile saatlerce hiç sıkılmadan vakit geçirebildiğini görürler. Anne veya baba, genç Koçlar'a değer verir, kendi çocukluk dönemlerini hatırlar ve buna göre davranışlarına yön verirse ergenlik çağını problemsiz atlatabilirler. Ama ebeveynler kendi istek ve kararlarını çocuklarına empoze etmeye çalışırlarsa inatçı Koç ile aralarında sürtüşme çıkabilir. Bu nedenle anne-babalar, herkesin kendi düşüncelerini ve hayat tarzını paylaşmak zorunda olmadığını kabul etmeli; bu durumun, çocuklarının ilerideki hayat mücadelesinde başarısız olmalarına neden olup hayatlarında yıkıcı bir etki yaratabileceğini unutmamaları gerekir.

  Pek çok hareket ve heyecanın yanında Koçlar, kardeşleri arasında gürültücü, enerjik ve heyecanlı yapılarıyla bir numara olmak isterler. Kalabalık bir ailenin içindeyse, her yaşta tüm kardeşlerin katılacağı yarışmalar yaparak hep birinci olmak için çaba sarfederler. Eğer işler yolunda gitmezse anne babalarından büyük bir destek beklerler. Bekledikleri desteği alamazlarsa küsebilirler.
   


Sayfayı Paylaş