Kızına 160 milyon dolarlık çeyiz verdi

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve ot-gu tarafından 27 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Düğün hediyesi Porsche ve Mercedes
  Böyle Kaynata her damada nasip olmaz, ne şanslı damatmış,

  Çin'in en büyük fayans şirketlerinden birinin sahibi olan Wu Duanbiao, kızına aldığı düğün hediyeleri ile dudak uçuklatıyor.

  Kızına çeyiz olarak dört kutu altın ile Porche ve Mercedes markalı iki lüks otomobil hediye eden Duanbiao, kızının yatağına 3 milyon dolarlık bir de banka cüzdanı bıraktı.

  [​IMG]

  Cömert baba, ayrıca 16 milyon dolarlık şirket hissesini kızına transfer etti, villa ve dükkanlar da hediyeler arasında yer aldı. Duanbiao, son olarak uğur getirsin diye iki hayır kurumuna 10 milyon dolar bağışladı.

  Çin medyasına göre, ihracatla zenginleşen Jinjiang'da milyarder işadamlarının “çeyiz rekabeti” son yıllarda yoldan çıktı.

  Banka soymaktan daha iyi
  Twitter benzeri Weibo’da ise "Jingjang’dan kız almak, banka soymaktan daha iyi" konusu popüler hale gelirken, ’Sonradan görme’ fabrikatör eleştiri oklarının hedefi oldu. Kimi kullanıcılar ise, "Bu adamı aptal mı sanıyorsunuz, artık bir kuruşluk reklama ihtiyacı yok" yazdı.

  Wu, geçen haftalarda sahibi olduğu mutfak ve banyo fayansları şirketi Wanli’yi Güney Kore borsasına sokmuştu. Yerel basın mensuplarına konuşan gelinin annesiyse, "Tek arzumuz, çocuğumuzun bizimkinden daha iyi bir hayata sahip olması" dedi.
   


Sayfayı Paylaş