Kızılcahamam Kaplıca Otelleri

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 17 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Kızılcahamam Kaplıca Otelleri
  Asya Kızılcahamam Termal Tatil Köyü
  Turizm İşletme Belgeli 5 yıldızlı otel toplam 97 oda, 197 yatak kapasitelidir. Tesis bünyesinde apart ve devremülk niteliğinde konaklama üniteleri de mevcuttur. Sağlık Bakanlığından 22.12.2004 tarih ve 34 sayı ile Kaplıca Tesisi İşletme İzni almış olan tesiste özel aile termal havuzları, masaj odaları, balneoterapi ve aromaterapi, vakum terapi, elektro terapi, yosun tedavi birimleri bulunmaktadır.

  Tesiste kullanılan termal suyun Sağlık Bankalığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıdaki gibidir:
  hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrasi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalismalarinda, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun içerdiği arsenik miktarı izin verilen değerlerin olması nedeniyle içme küründe kullanılmamaktadır.
  Adres : İsmetpaşa Mah. Ticaret meslek Lisesi Yanı Pk.20 Kızılcahamam/ANKARA
  Tel. No : 0 312 736 40 00
  Faks No : 0 312 736 69 49
  E-posta : info@asyatermal.com.tr
  Web :www.asyatermal.com.tr

  Patalta Termal Resort
  Mülkiyeti Başkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Tic. A.Ş.’ye ait ve Turizm İşletme Belgesi almış olan 4 yıldızlı Otel ve Termal Tesis, toplam 156 oda, 312 yatak kapasitesine sahip olup, Soğuksu Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Tesiste Sağlık Bakanlığı’ndan 12.04.2005 tarih ve 45 sayı ile Kaplıca Tesisi İşletme İzni alan kür merkezi bulunmaktadır. Tesiste termal havuzlar, özel aile havuzları, masaj odaları, hidraterapi küveti, solaryum, balneoterapi küveti, aromaterapi, vakum terapi, ultrasound terapi, cilt bakım ünitesi, vücut bakım ünitesi, yosun banyosu ve parafin bakım ünitesi bulunmaktadır.

  Tesiste kullanılan termal suyun Sağlık Bankalığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıdaki gibidir:
  Hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastaliklarinin tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozuklugu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda, bikarbonatlı nitelikte olmasından ötürü üst gastrointestinal sistemin fonksiyonel rahatsızlıklarında yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. 2748,66 mg/Lt., toplam mineralizasyona sahip, flüorürlü (2,98 mg/Lt), sodyum bikarbonatlı kaynak çıkış sıcaklığı 59,3 “C olan termomineralli sudur.
  Adres : Soğuksu Milli Parkı içi Kızılcahamam/ANKARA
  Tel. No : 0 312 736 02 00
  Faks No: 0 312 736 02 10
  E-posta : patalya@patalyahotel.com.tr
  Web : www.patalyahotel.com.tr

  Hotel Ab-ı Hayat Resort Otel
  Turizm İşletme Belgeli 3 yıldızlı otel ve termal tesis toplam 93 oda, 205 yatak kapasitelidir. Sağlık Bakanlığından 09.02.2005 tarih ve 37 sayı ile Kaplıca Tesisi İşletme İzni almış olan tesiste fizik tedavi, çamur banyoları, balneoterapi ve aromaterapi, özel aile termal havuzları, masaj odaları bulunmaktadır.


  Tesiste kullanılan termal suyun Sağlık Bankalığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıdaki gibidir:
  Hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninf lamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrasi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde flüorür içermesi nedeni ile osteoporozda, bikarbonatlı nitelikte olmasından ötürü üst gastrointestinal sistemin fonksiyonel rahatsızlıklarında yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.
  Adres : Kazım Karabekir Cad. No: 28 Pk. 06890 Kızılcahamam/ANKARA
  Tel. No : 0 312 736 56 20
  Faks No: 0 312 736 32 11
  E-posta:info@ab-ihayat.com
  Web : www.ab-ihayat.com

  Kızılcahamam Belediyesi Kaplıca Oteli ve Kaplıca Tesisleri
  Mülkiyeti Kızılcahamam Belediyesine ait olan tesis Belediye tarafından işletilmektedir. Sağlık Bakanlığından 13.04.2005 tarih ve 46 sayı ile Kaplıca Tesisi İşletme İzni almış olan tesis toplam 32 oda, 85 yatak kapasitelidir. Beş adet havız ve sıra banyoların bulunduğu tesis 12 ay hizmet vermektedir.

  Tesiste kullanılan termal suyun Sağlık Bankalığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıdaki gibidir:
  Hekim kontrolünde banyo uygulamaları seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilit asyon amacıyla, stres bozukluğu,turkeyarena.net nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde flüorür içermesi nedeni ile osteoporozda, bikarbonatlı nitelikte olmasından ötürü üst gastrointestinal sistemin fonksiyonel rahatsızlıklarında yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. 2859.,62 mg/Lt., toplam mineralizasyona sahip, flüorürlü (3 mg/Lt), sodyum bikarbonatlı termomineralli sudur.
  Adres : Yenice Mahallesi Soğuksu Cad. 1/3 Pk. 06890 Kızılcahamam/ANKARA
  Tel. No : 0 312 736 16 44
  Faks No: 0 312 736 16 48
  Web : www.kizilcahamam.bel.tr
  E-posta : kizilcahamam@kizilcahamam.bel.tr
  İletişim Bilgileri

  Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
  Adres : Anafartalar Cd. No: 67 Ulus/ANKARA
  Tel. No : 0 312 312 35 25 -312 324 05 76
  Faks No : 0 312 310 03 42
  Web : www.ankara.gov.tr

  Kızılcahamam Belediyesi
  Adres : Cengiz Topel Cad. No:1 Kızılcahamam/ANKARA
  Tel. No : 0 312 736 10 30
  Fax No : 0 312 736 12 10
  web : www.kizilcahamam.bel.tr
   


Sayfayı Paylaş