Kivi Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

  1. elif Moderator


    Kivi Hangi Hastalığa İyi Gelir

    Kivi A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyvedir. Ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir. (1 adet kivi=46 kalori)

    Kivinin antioksidan özelliği vardır. Kılcal damar yapısını kuvvetlendirir. Kan şekeri kontrolü için yararlıdır. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Kivinin bitkisel besinleri DNA’yı korur. Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Kan basıncını dengeler. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Kolon kanserini engellenmesine yardımcı olmaktadır.turkeyarena Lif açısından da zengin bir besin olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur.

    Dilimlenmiş kivi cilde konursa cildi besler ve nemlendirir. Ayrıca, kivi ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen püre yıpranmış ve kırışmış ciltler için maske olarak kullanılabilir.
     


Sayfayı Paylaş