Kış sezonunda SUV'lara olan talep artacak

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu,
  kış sezonunda SUV'lara olan talebin gözle görülür bir şekilde artacağını düşündüklerini ifade etti. Sancaktaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemlerde tüketicilerin araç kullanım tercihlerinde, gelişen tasarım anlayışı ve teknoloji nedeniyle değişiklikler yaşandığını vurgulayarak, artık klasik C ve D sınıfı araç kullanıcılarının, ''binek otomobil konforunu 4x4'lerin gücüyle birleştiren'' SUV sınıfına doğru yöneldiğini belirtti.

  [​IMG]

  2008 yılı Ocak-Kasım satışlarına bakıldığında, SUV sınıfının yüzde 5'lik bir pazar payına sahip olduğunu, 2007 toplamında bu oranın yüzde 4,3 olduğunu hatırlatan Sancaktaroğlu, şunları kaydetti:''Yani SUV sınıfının bu yılın ilk on bir ayına bakıldığında önceki seneyi geçerek, bir büyüme içerisinde olduğunu görmekteyiz. 2008 yılı sınıf gelişiminde, geçtiğimiz kış aylarına bakıldığında pazar payının yüzde 5 civarlarında seyrettiği görülürken yaz aylarında bu oranın yüzde 4'lere doğru düşmekte olduğu söylenebilir. Ekim ayında yüzde 5,2 iken krizin etkisiyle Kasım ayında ise yüzde 4,3'e düşen SUV pazar payının kış sezonunun etkisiyle tekrar yüzde 5'li rakamlara ulaşacağını öngörüyoruz.''

  Sancaktaroğlu, ''Yaşanan ekonomik krize rağmen SUV ve pick-up sınıfındaki satışların yılın son ayındaki satışlarla geçen yılki oranları geçeceğini ve kış sezonunda SUV'lara olan talebin gözle görülür bir şekilde artacağını düşünüyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

  [​IMG]
  26.12.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş