Kirpik Çoğaltma

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Kirpik gürleştirme yöntemleri, kirpik çoğaltma
  kirpik çoğaltma yöntemleri, kaş kirpik çoğaltma, doğal kirpik çoğaltma, kirpik uzatmak, kaş çoğaltma yöntemleri, kirpikler kirpik çoğaltma

  kirpiklerim nasıl uzar, kaş ve kirpiklerimi nasıl beslerim, gür ve siyah kirpiklere nasıl sahip olabilirim?
  bütün bunların sağlayacak güzel ve bilindik bir yöntemden bahsedeceğim sizlere.kadınların tecrübe ettiği ve başarılı bulduğu bu yöntem sayesinde umarım sizlerin de kirpikleriniz gürleşir ve istediğiniz gibi olur.

  kirpiklerinizi koyulaştırmanın en güzel yolu badem yağı sürmektir.bu yöntem kaşlarınız için de geçerli.eğer kaşlarınız da kirpikleriniz gibi seyrekse badem yağını sürebilirsiniz.böylece renginde gözle görülür bir koyulaşma olacaktır.
  kirpiklerinizin gürleşmesi için de hint yağını tavsiye ediyor aktarlar.katı olan hint yağını biraz ısıtarak dikkatli bir şekilde kirpiklerinize sürün.bunun için kulak çubuğunu kullanabilirsiniz ya da bitmiş bir rimel kutusu ve fırçası çok işinize yarar.gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin ve yatmadan önce uygulayın.

  makyaj kirpik çoğaltma, Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri, Kirpik Uzatmak İçin Tarifler
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  KAŞLARI GÜRLEŞTİRMEK İÇİN

  SARIMSAK: Sarımsak kıl köklerini beslediği için dökülmüş kaşlarınızı sarımsak ile gürleştirebilir ve güzel bir şekil almasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı ? Sarımsak ile . Peki Sarımsak kaşlara nası sürülr ? Sarımsağı soyup bıçak değdirmeden elinizle ortadan ikiye bölün. Sarımsağın içinden çıkan suyu kaşlarınıza srün. Yalnız yapacağınız işlem kıl köklerini biraz yakacaktır. Bu durum bir süre sonra son bulur.

  BADEM YAĞI: Bildiğiniz gibi badem yağı her derde deva neredeyse. Kaşlarınızı gürleştirmenin bir diğer yolu da düzenli olarak en az 3 ay badem yağı kullanmak. Çıkan ince tüyleri kalınlaştırmak ve rengini koyulaştırmak için ise vazelin veya arko krem kullanabilirsiniz.

  KİRPİKLERİ ÇOĞALTMAK İÇİN

  HİNT YAĞI : Saç ve kirpik bakımında son derece yararlı bir yağ. Size hint yağı ile yapılmış 2 ayrı tarif veriyoruz.

  1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamina gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.
  Kirpikleri gürleştirmek için:
  Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.
   

Sayfayı Paylaş